Szczyt klimatyczny to najważniejsze forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej. W Polsce odbyło się do tej pory dwukrotnie: w Poznaniu (2008) i Warszawie (2013). W konferencji w 2018 roku weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata, w tym głowy państw i ministrowie środowiska, politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.
W ramach wydarzenia odbędą się: konferencja stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), spotkanie stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz konferencja stron służąca jako spotkanie stron Porozumienia Paryskiego (CMA 1).
Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł. Do udziału w konkursie zachęca minister środowiska Jan Szyszko:
Organizacja szczytu COP24, to wielkie, prestiżowe przedsięwzięcie, dlatego niezwykle ważnym jest nadanie mu odpowiedniej oprawy. Chciałbym, żeby logo tego wydarzenia towarzyszyło nie tylko samej konferencji, ale też tegorocznym do niej przygotowaniom. Wybrany przez zespół jurorów autor logo COP 24 otrzyma szansę promocji na arenie międzynarodowej, z tego względu tak istotne jest, aby zaprojektował je jeden ze studentów polskich uczelni artystycznych.
Konkurs na logo konferencji COP24 jest skierowany do studentów kierunków artystycznych. Zwycięski projekt będzie stanowił podstawę do opracowania całego systemu identyfikacji wizualnej konferencji.
Do konkursu zachęca także Maciej Lorek, dyrektor gdańskiego Wydziału Środowiska.
LOGA POPRZEDNICH EDYCJI SZCZYTU KLIMATYCZNEGO
Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, na stronie Ministerstwa Środowiska
Więcej o kandydaturze Gdańska