Kto powinien zainteresować się BeSecure 2024?
Celem BeSecure jest edukacja i budowanie świadomości na temat niebezpieczeństw, z jakimi mierzymy się w cyfrowej rzeczywistości oraz dostarczenie praktycznych narzędzi i wiedzy potrzebnej do skutecznej ochrony informacji.
Do kogo adresowana jest konferencja BeSecure 2024?
- Firmy sektora MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa), które chcą lepiej chronić swoje zasoby przed zagrożeniami cyfrowymi, poznać nowe technologie oraz skuteczniejsze strategie ochrony przed cyberatakami
- Osoby indywidualne zainteresowane pogłębieniem wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz poszukujących praktycznych rozwiązań do wdrożenia w codziennej pracy
- Pracodawcy chcący zwiększyć świadomość wśród swoich zespołów oraz wdrożyć strategię ochrony danych i zasobów firmy
- Specjaliści ds. IT i cyberbezpieczeństwa zarówno początkujący, jak i doświadczeni, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w walce z cyberzagrożeniami oraz zdobyć praktyczne umiejętności podczas warsztatów
- Inwestorzy i liderzy branży szukający innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mogą zmienić krajobraz zabezpieczeń cyfrowych oraz zwiększyć konkurencyjność firm
Kto stoi za organizacją BeSecure 2024?
Główni organizatorzy BeSecure 2024 to: Fundacja CODE:ME, Pracodawcy Pomorza, komunalna spółka Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGda), Gdański Park Naukowo-Technologiczny.
Jarmark Bożonarodzeniowy już od piątku, 22 listopada - zagłosuj na Gdańsk!
- Jest to pierwsza edycja otwartego wydarzenia dotyczącego cyberbezpieczeństwa, które mamy nadzieję w następnych latach rozrośnie się do rozmiarów jednego z największych wydarzeń tego typu w kraju - mówi Mateusz Prawda, kierownik Zespołu Marketingu w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).
Polska ma wiele do zrobienia w kwestii cyberbezpieczeństwa
Organizatorzy BeSecure 2024 zwracają uwagę, że Polska jest na trzecim miejscu wśród państw Unii Europejskiej i ósmym na świecie najczęściej atakowanych przez cyberprzestępców. Takie niepokojące dane podaje Microsoft Digital Defense Report 2024.
- Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości o zagrożeniach i wiedzy o tym, jak skutecznie zabezpieczać swoje systemy i unikać pułapek. Świat cyfrowy rozwija się w zawrotnym tempie, a wraz z nim rosną również zagrożenia - od ataków hakerskich, przez wyłudzenia danych, po zaawansowane techniki socjotechniczne. Tylko świadomi użytkownicy i dobrze przygotowane organizacje mogą skutecznie przeciwdziałać cyberzagrożeniom. Właśnie dlatego regularne szkolenia, dostęp do eksperckiej wiedzy oraz praktyczne podejście do cyberbezpieczeństwa są dziś niezbędne - tłumaczą podmioty, które podjęły się organizacji BeSecure 2024.
Ilu uczestników, ilu specjalistów?
Podczas konferencji spodziewanych jest ok. 100 uczestników.
W Gdańsku powstanie 36. dzielnica? Chce tego część mieszkańców Ujeściska - Łostowic
Prelegentów i ekspertów będzie niespełna 20, wśród nich m.in. Honorata Hencel - dyrektor zarządzająca Boeing Poland i Boeing Ukraine, Krzysztof Kanawka - prezes spółki Blue Dot Solutions, zajmującej się przetwarzaniem danych satelitarnych oraz analizami dla sektora kosmicznego, Artur Markiewicz - członek zarządu ISSA Polska, z 20-letnim stażem w branży IT, Marcin Młyński - współzałożyciel Fundacji CODE:ME, Urszula Stachowiak - firma Intel, Jakub Syta - zastępca dyrektora Morskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa, think tank-u stworzonego przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Wśród paneli dyskusyjnych ciekawie zapowiada się "Cyberbezpieczeństwo na morzu, w powietrzu i kosmosie - nowe granica zagrożeń i ochrony”, który poprowadzi Rafał Cichocki. Z kolei, Jan Oleszczuk-Zygmuntowski opowie o tym, jak korporacje stworzyły prywatne lenna w chmurze i sprywatyzowały internet (technofeudalizm) i czy możemy coś z tym zrobić.
Gdzie, kiedy, warunki uczestnictwa
Konferencja BeSecure 2024 odbędzie się w poniedziałek, 2 grudnia, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ul. Trzy Lipy 3. Początek: godz. 9.30.
Ponadto, w środę, 4 grudnia, w godzinach 17.00-20.00 (koszt 399 zł), uczestnicy BeSecure 2024 będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniu online, by w praktyce zgłębić różnorodne aspekty cyberbezpieczeństwa.
Bilet na BeSecure 2024 można kupić na stronie internetowej organizatora konferencji. Tam też można zapoznać się ze szczegółowym programem imprezy. Koszt biletu na konferencję w wersji podstawowej to 0 złotych, dodatkowo płatne są lunch i warsztaty.
Wersja premium wejściówki na BeSecure 2024 wynosi 30 zł, a exclusive 349 zł.