Wodowanie Kunsztu Wodnego, nowej siedziby IKM. Zobacz zdjęcia
Po przenosinach do nowej siedziby Instytut Kultury Miejskiej organizuje w nowoczesnej, wygodnej dla widzów sali kinowej cykle filmowe, specjalne pokazy i regularne projekcje. Towarzyszą im również spotkania z twórcami i warsztaty. Nie ma za to reklam – przed filmem wyświetlane są tylko trailery najbliższych premier filmowych.
Sala, w zależności od układu, może pomieścić od 152 do 176 widzów. Standardowo przygotowanych jest 168 miejsc siedzących. Tym co ją wyróżnia wśród sal innych kin studyjnych w Polsce jest immersyjny system dźwięku, który pozwala widzom „zanurzyć się” w przestrzeni dźwiękowej. Jest to jak na razie jedna z czterech sal kinowych w Polsce, która może pochwalić się takim rozwiązaniem.
Ważne tytuły, nagradzani twórcy
Kino IKM w Kunszcie Wodnym zainaugurowało działalność we wrześniu, pokazem nagradzanego dramatu psychologicznego „Imago” w reżyserii Olgi Hajdas, który zdobył m.in. Srebrne Lwy podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W październiku można tu było zobaczyć także m.in. docenioną w Wenecji i w Watykanie głośną „Zieloną granicę” w reżyserii Agnieszki Holland, czy film „Doppelganger. Sobowtór” w reżyserii Jana Holoubka. W nowej siedzibie przy Targu Rakowym 11 coś dla siebie w ciekawym repertuarze znajdą również miłośnicy komedii oraz młodsi widzowie.
Pierwsza premiera sezonu w Teatrze Miniatura za nami. Kiedy kolejne?
Kino dla dzieci i młodzieży
Odpowiedzialny za filmowy repertuar operator nowego gdańskiego kina – Kino Kameralne – przygotował cztery cykle tematyczne. W każdą niedzielę w programie Kina IKM znajdziemy specjalne propozycje dla najmłodszych widzów: filmowe poranki. To okazja do wspólnego spędzania czasu przez dzieci i młodzież, wraz z rodzicami i opiekunami. W programie tego cyklu znaleźć można ciekawe produkcje, które dostarczają tematów do rozmów, pobudzają do refleksji, ale też zapewniają dużo dobrej zabawy.
- Pokazujemy wyselekcjonowane filmy, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale także edukują i inspirują. Zachęcamy do stworzenia niedzielnej tradycji odwiedzin kina. Naszą misją jest edukacja przez sztukę, rozwijanie kreatywności, kształtowanie wartości i postaw oraz najważniejsze – przestrzeń na wspólny rodzinny czas – zaprasza Marta Bańka z Instytutu Kultury Miejskiej.
Dokumenty, premiery, polskie produkcje
W każdy wtorek Kino IKM prezentuje filmy dokumentalne. Z kolei czwartki poświęcone są współczesnym polskim produkcjom. Niedziele to okazja, by zobaczyć premierowo produkcje z całego świata.
- W każdy wtorek prezentujemy kino dokumentalne. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na ten rodzaj filmu. W trakcie spotkań będziemy poznawać różne historie ze współczesnych produkcji w tym nurcie. W czwartki w ramach cyklu „Oko na kino polskie” przyjrzymy się bliżej współczesnemu kinu polskiemu. Zapraszamy na seanse, spotkania z twórcami i prelekcje prowadzone przez filmoznawców - zachęca IKM.
Zniżki m.in. dla mieszkańców
Bilety, w cenie 15 zł ulgowy i 22 zł normalny (zniżka 10% na Kartę Dużej Rodziny, Mieszkańca, Do Kultury), można nabyć online na bilety.ikm.gda.pl lub w kasie w Punkcie Informacji Kulturalnej na parterze budynku.
Repertuar można sprawdzić na: ikm.gda.pl. Informacje dotyczące pokazów oraz wydarzeń specjalnych znajdziemy także na profilu Kino IKM na Facebooku.