• Start
  • Wiadomości
  • „Kino po zachodzie słońca”. W Teatrze Leśnym najlepsze thrillery, dramaty i komedie

„Kino po zachodzie słońca”. W Teatrze Leśnym najlepsze thrillery, dramaty i komedie

„Kino po zachodzie słońca” to nowy cykl seansów plenerowych w Gdańsku, które odbywać się będą w Teatrze Leśnym we Wrzeszczu. W repertuarze kina pod chmurką m.in. kultowy „Parasite”, „Ból i blask”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” i „Kod Dedala”.
23.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
„Kino po zachodzie słońca” to nowy gdański cykl plenerowy w wyjątkowej scenerii z historią. Teatr Leśny otwarto 25 czerwca 1911 roku - działał do 1920 roku. Na nowe życie i ponowne otwarcie musiał czekać do 12 września 1998 roku - od tego dnia możemy cieszyć się nim stale
„Kino po zachodzie słońca” to nowy gdański cykl plenerowy w wyjątkowej scenerii z historią. Teatr Leśny otwarto 25 czerwca 1911 roku - działało do 1920 roku. Na nowe życie i ponowne otwarcie musiał czekać do 12 września 1998 roku - od tego dnia możemy cieszyć się nim stale
mat. prasowe

 

Koncert André Rieu z Maastricht na... ekranie Ergo Areny. Już w najbliższą sobotę

 

- W czasie po pandemii wszyscy potrzebujemy możliwości spotkania ze znajomymi i obcowania z kulturą, las wydaje się bezpiecznym miejscem na tego typu imprezy. Repertuarowo zaś czeka nas mieszanka najlepszych filmów wyprodukowanych w zeszłym roku - zachęca Tomek Pietrzak, założyciel inicjatywy Kino Plener, i zaprasza na nowy cykl seansów „pod chmurką” w Gdańsku.

Pokazy odbywać się będą w pięknej przestrzeni, na łonie natury - w Teatrze Leśnym w Gdańsku Wrzeszczu (ul. Jaśkowa Dolina 45), który co roku w sezonie wakacyjnym przyciąga mieszkańców i turystów bogatą ofertą koncertową i innymi atrakcjami kulturalnymi dla całych rodzin. Od piątku, 26 czerwca, w amfiteatrze oglądamy najciekawsze tytuły kinowe ostatnich miesięcy - w tym te wielokrotnie nagradzane i uwielbiane przez publiczność na całym świecie.

 

„(Nie)znajomi” to nasza rodzima produkcja - komedia w reżyserii Tadeusza Śliwy, nawiązująca fabułą do włoskiego filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Polski tytuł otworzy filmowy cykl we Wrzeszczu
„(Nie)znajomi” to nasza rodzima produkcja - komedia w reżyserii Tadeusza Śliwy, nawiązująca fabułą do włoskiego filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Polski tytuł otworzył filmowy cykl we Wrzeszczu
fot. Jarosław Sosiński

 

Poza polskimi uznanymi produkcjami, jak: „(Nie)znajomi” oraz „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, zobaczymy największy przebój ostatnich miesięcy czyli „Parasite” oraz uznawany za wielki powrót mistrza Almodovara „Ból i blask”. Organizatorzy zadbali również o to, by prezentowane były i zupełnie nowe tytuły, które nie miały szansy trafić do kin, jak argentyńscy „Pechowi szczęściarze”.

Seanse będą się odbywały od piątku do niedzieli przez trzy kolejne weekendy, do 11 lipca włącznie. Bilety w cenie 12 zł można kupić przez internet: www.interticket.pl, oraz na miejscu, 30 minut przed seansem.

 

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to polski film biograficzny z 2019 roku, w reżyserii Macieja Pieprzycy, ze znakomitą rolą Dawida Ogrodnika
„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to polski film biograficzny z 2019 roku, w reżyserii Macieja Pieprzycy, ze znakomitą rolą Dawida Ogrodnika
fot. D. Żuchowicz

 

Repertuar „Kina po zachodzie słońca” w Teatrze Leśnym

 

Piątek, 3 lipca, godzina 21:30 - „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, reżyseria Maciej Pieprzyca, Polska 2019, czas trwania: 1 godz. 59 min.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu, aranżera i kompozytora Mieczysława Kosza, który w latach 60. ubiegłego wieku odnosił sukcesy nie tylko w kraju, lecz również na świecie (wygrał m.in. prestiżowy Montreux Jazz Festival). Jego styl, łączący pianistykę jazzową z tradycjami muzyki romantycznej i charakterystycznymi nawiązaniami melodycznymi do polskiego folkloru, zrewolucjonizował polską szkołę jazzu. Film otrzymał Srebrne Lwy na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ponadto zdobył pięć nagród indywidualnych: za główną rolę męską (Dawid Ogrodnik), za najlepsze zdjęcia (Witold Płóciennik), najlepszą muzykę (Leszek Możdżer), najlepszą charakteryzację (Jolanta Dańda) oraz najlepsze kostiumy (Agata Culak).

 

Sobota, 4 lipca, godzina 21:30 - „Ból i blask” („Dolor y gloria”), reżyseria Pedro Almodovar, Hiszpania 2019, czas trwania: 1 godz. 53 min.

Pedro Almodovar opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji - zwłaszcza miłosnych - z ważnymi dla nas ludźmi. Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (w tej roli znakomity Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Film miał swoją światową premierę na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie został zaprezentowany w konkursie głównym. Antonio Banderas otrzymał za swoją rolę nagrodę dla najlepszego aktora, a Alberto Iglesias - nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową.

 

Niedziela, 5 lipca, godzina 21:30 - „Proxima”, reżyseria Alice Winocour, Francja / Niemcy 2019, czas trwania: 1 godz. 47 min.

Sara (w tej roli Eva Green) jest matką 8-letniej dziewczynki i... astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. Film otrzymał dwie nagrody podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastián, a odtwórczyni głównej roli była nominowana do Cezarów 2020 - jako najlepsza aktorka.

 

Piątek, 10 lipca, godzina 21:30 - „Pechowi szczęściarze” („La odisea de los giles”), reżyseria: Sebastián Borensztein, Argentyna / Hiszpania 2019, czas trwania: 1 godz. 56 min.

Nowy film Sebastiána Borenszteina, znanego przede wszystkim jako twórcy czarnej komedii „Dzikie historie”, po raz kolejny zaskakuje. Opowiada o losach Fermín, emerytowanego gwiazdora piłki nożnej (Ricardo Darín), który prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku, w pogrążonej w kryzysie Argentynie. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy, Fermin wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i przyjacielem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Czy jednak słusznie? Film na podstawie powieści „La noche de la Usina” Eduardo Sacheri.

 

Sobota, 11 lipca, godzina 21:30 - „Sokół z Masłem Orzechowym” („The Peanut Butter Falcon”), reżyseria Tyler Nilson, Michael Schwartz, USA 2019, czas trwania: 1 godz. 37 min.

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie - chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc. Wzruszająca, pełna ciepła opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi, a zarazem nostalgiczny film drogi - w sam raz dla fanów głośnego komediodramatu „Green Book”, wyróżnionego Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego (za rok 2018). „Sokół...” Oscara nie dostał, ale był nominowany do dwóch ważnych nagród - w rankingu 10. najlepszych filmów niezależnych, przygotowanym przez National Board of Review, oraz do nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych.

 

Organizatorzy „Kina po zachodzie słońca”: Miasto Gdańsk, Fundacja Teatru Czwarte Miasto. Dofinansowano ze Środków Miasta Gdańska.

 

Otwiera się najpiękniejsze gdańskie kino - na dachu Teatru Szekspirowskiego. Już jutro

 

TV

Wrzeszcz Górny gotowy na święta