• Start
  • Wiadomości
  • Hit dziecięcej literatury “Kicia - Kocia” po ukraińsku. Książka - cegiełka wesprze PAH

“Kicia - Kocia” gdańszczanki Anity Głowińskiej przetłumaczona na język ukraiński

Nie ma w Polsce dziecka, które nie znałoby serii książeczek o Kici-Koci gdańskiej pisarki i ilustratorki Anity Głowińskiej. Teraz poznają ją także najmłodsi goście z Ukrainy, bo Kicia przemówi do nich w ich języku. Dochód ze sprzedaży książki trafi na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, a część książeczek wprost do małych ukraińskich czytelników w Polsce.
17.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kicia Kocia teraz mówi dzień dobry  także po ukraińsku
Kicia Kocia teraz "mówi dzień dobry" także po ukraińsku
Fb Media Rodzina

 

Seria niezwykle popularnych książeczek dla najmłodszych czytelników “Kicia Kocia” ukazuje się w poznańskim wydawnictwie Media Rodzina. Przygody tej “kociej dziewczynki” i jej przyjaciół od wielu lat barwnie opowiada i ilustruje gdańszczanka Anita Głowińska.

Wydawnictwo, chcąc zaangażować się w pomoc na rzecz Ukraińcom, postanowiło (jak ogłosiło) - “zrobić to, co umie najlepiej: opublikować książkę-cegiełkę”.

- Z pewnością każdy z nas spotkał już rodzinę, dzieci, którzy w ostatnim czasie przybyli do Polski z Ukrainy. Wywołajmy uśmiech na twarzy tych najmłodszych i podarujmy im Kicię Kocię w ich języku - czytamy na Fb Media Rodzina, które inicjatywę opublikowania Kici w języku ukraińskim ogłosiło 16 marca.

Całkowity dochód ze sprzedaży nakładu 100 tys. egzemplarzy książki przekazany zostanie na pomoc ukraińskim sąsiadom za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej. Część nakładu zaś trafi bezpośrednio w ręce małych Ukrainek i Ukraińców dzięki wsparciu Fundacji Powszechnego Czytania.

 

Anita Głowińska i jej sławna bohaterka w wersji pluszowej
Anita Głowińska i jej sławna bohaterka w wersji pluszowej
Fot. mat. pras

 

Premiera książki Киця-Миця каже: «Добрий день!», czyli Kicia Kocia mówi „Dzień dobry!” w języku ukraińskim będzie mieć miejsce 28 marca, ale w sklepie na stronie Media Rodzina już można ją kupić (kosztuje 9,99 zł).

Z zysków z tytułu publikacji zrezygnowali: autorka książki Anita Głowińska, grono tłumaczy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, drukarnia Legra, Empik, Książnica Polska i wydawnictwo Media Rodzina.

 

TV

Mieszkańcy włączają się w rewitalizację Biskupiej Górki