ZOBACZ ZAPIS WIDEO PROGRAMU WSZYSTKIE STRONY MIASTA:
Ile sesji do końca kadencji?
To już 73. sesja RMG kończącej się kadencji. Po niej zostaną jeszcze tylko trzy: marcowa i kwietniowa, a także dodatkowa uroczysta sesja, na której Jerzy Owsiak przyjmie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska.
Z każdej z tych sesji portal gdansk.pl przeprowadzi transmisję na żywo. Jak zwykle też przed roboczymi sesjami RMG pytamy radnych, na które tematy obrad warto zwrócić szczególną uwagę. W środę, 28 lutego, w programie Wszystkie Strony Miasta wystąpili:
- radna Kamila Błaszczyk z klubu Koalicji Obywatelskiej
- radna Elżbieta Strzelczyk z klubu Prawa i Sprawiedliwości
- radny Bogdan Oleszek z klubu Wszystko dla Gdańska
Program poprowadził red. Roman Daszczyński.
Jaki jest program lutowej sesji?
Transmisję z czwartkowej, 73. sesji Rady Miasta Gdańska, przeprowadzimy w czwartek, 29 lutego, od godz. 9.
Sesja odbędzie się w Nowym Ratuszu (ul. Wały Jagiellońskie 1), a rozpoczną ją komunikaty Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak oraz wystąpienie Prezydent Parlamentu Bremy Antje Grotheer.
Następnie wysłuchamy oświadczeń i komunikatów Klubów Radnych i prezydent Aleksandry Dulkiewicz.
Porządek sesji wraz z linkami do uchwał znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.
W porządku obrad znalazło się 38 uchwał, które dotyczyć będą m.in.:
- ustanowienia roku 2024 Rokiem Unii Europejskiej;
- składania wniosków o przyjęcie do publicznych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025;
- ustalenia na rok szkolny 2024/2025 planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska oraz inne organy;
- nadania nazwy ulic Rzeszowska i Krakowska;
- uchwalenia trzech miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;
- oświadczenia w sprawie wyrażenia poparcia dla kontynuacji Programu Inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego jako strategicznego projektu dla rozwoju infrastrukturalnego, gospodarczego i społecznego Polski.