Spotkanie zaplanowano na sobotę 23 czerwca, o godz.16.30, przy ul. Jaśkowa Dolina nr 45 - w sąsiedztwie bramy wejściowej do Teatru Leśnego we Wrzeszczu. Wstęp jak zwykle wolny, dla wszystkich chętnych.
- Z tego miejsca poprowadzę gości do miejsca, którego tradycyjnie nie zdradzę ale dodam, że otwiera on widok na stary Wrzeszcz i Zatokę Gdańską - zachęca Burkiewicz. - Pracowałem nad tym punktem widokowym od kilku tygodni, z ekipą pracowników GZDIZ.
Otwarcie widoku będzie miało charakter spektaklu plenerowego z udziałem artystów. Jak zwykle reżyserem całości jest Paweł Burkiewicz. Przygotowano atrakcyjną niespodziankę artystyczną dla uczestników imprezy. GZDIZ zadbał o wyposażenie nowego miejsca widokowego w odpowiednią infrastrukturę parkową (m.in. ławki i barierki).
Park - dziś to las komunalny - w sąsiedztwie ulic Jaśkowa Dolina, Sobótki,Traugutta to jeden z najstarszych publicznych parków krajobrazowych w Europie. Nowy punkt krajbrazowy stanowi etap przywracania temu miejscu przez GZDiZ walorów turystycznych.
Więcej o inicjatywie czytaj: Dziesiąty widok zdobyty! Nowa atrakcja turystyczna na Biskupiej Górce
PROGRAM “SOBÓTKOWEGO ŚWIĘTA JAŚKOWEJ DOLINY":
sobota 23 czerwca:
10:00-14:00 Festyn rodzinny z okazji Dnia Ojca (Teatr Leśny - zobacz lokalizację na mapie): rodzinne konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, zabawy sportowe, malowanie twarzy, warsztaty kulinarne z Fundacją Plaster, „Wędrowne książki” – wymiana książek dla dzieci i dorosłych, spektakl Teatru Qfer.
16:30-18:45 Otwarcie punktu widokowego (zbiórka o 16:30 na ul. Jaśkowa Dolina przy bramie-wejściu do Teatru Leśnego – zobacz na mapie )
19:00-22:00 Świętojańskie Bluesowanie (Teatr Leśny)
22:15-23:45 Nocny spektakl „Misterium Świętojańskie” (Teatr Leśny): spektakl z występami chóru i nocnym wejściem na punkt widokowy.
niedziela 24 czerwca:
od godz. 11:00 Rodzinna Olimpiada Sportowo-Turystyczna (Teatr Leśny): zabawy i konkurencje sportowe – labirynty na orientację (krótka i długa trasa), laserowe zawody strzeleckie, przeciąganie liny, bieg po lampion, rysowanie map z pamięci, podbijanie punktów kontrolnych, ciuciubabka z mapą, rzut kapeluszem na czas.
11:00-14:00 Wydawanie kart startowych – uczestnicy zdobywają punkty w kolejnych konkurencjach
11:30-14:30 Na scenie Teatru Leśnego koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego – śpiewają artyści Gdańskiego Archipelagu Kultury
12:00-13:00 Otwarcie punktu gastronomicznego – pyszny żurek dla każdego uczestnika
14:30-15:00 Losowanie nagród i zakończenie Olimpiady
Partnerzy wydarzeń: Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, Klub Winda, Klub Harpagan, Gdański Ośrodek Psychologiczny dla Dzieci i Młodzieży.