To będzie nowy układ drogowy
- To ważny krok w kierunku poprawy dostępności komunikacyjnej Jasienia oraz zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu codziennego poruszania się mieszkańców - podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - W ubiegłym roku obiecaliśmy mieszkańcom, że ta inwestycja otrzyma priorytet i dotrzymujemy słowa. Jest to kolejne zadanie z zapowiadanego Pakietu dla Południa, który sukcesywnie realizujemy.
Planowana inwestycja zakłada kompleksową budowę nowego układu drogowego wraz z odwodnieniem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Będzie się on rozpoczynał w rejonie ul. Turzycowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Morelową. Następnie inwestycja przebiegać będzie w kierunku południowym przez skrzyżowanie z ul. Ostrzycką, dalej poprzez projektowany obiekt mostowy nad Potokiem Oruńskim w ciągu ul. Czermińskiego, aż do włączenia w rondo im. 77 Pułku AK przy ul. Guderskiego.
Chełm. Czas na przebudowę ul. Hebanowskiego. Jest umowa
Co zaplanowano w ramach inwestycji?
W ramach prac powstaną m.in. nowe jezdnie i chodniki, w tym odcinki dopuszczające ruch rowerowy, a także skrzyżowanie z ul. Ostrzycką. Jednym z kluczowych elementów przedsięwzięcia będzie budowa obiektu mostowego nad Potokiem Oruńskim w ciągu ul. Czermińskiego.
Zakres zadania obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami odwadniającymi oraz elementami małej retencji, które pozwolą na lepsze gospodarowanie wodami opadowymi.
Przewidziano także przebudowę i zabezpieczenie kolidującej infrastruktury technicznej. Powstanie nowe oświetlenie uliczne, kanał technologiczny oraz przystanki komunikacji miejskiej. Projekt obejmuje również zagospodarowanie zieleni, w tym nasadzenia drzew i krzewów, oraz uporządkowanie terenu inwestycji.
"Basia" już tutaj jest. Lada dzień drążenie podmorskiego tunelu
Roboty mają potrwać 2 lata od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano 11 czerwca. Inwestycja została ujęta w projekcie „Zrównoważone Systemy Gospodarowania Wodami Opadowymi w Gdańsku - etap III”.