Ankieta jest anonimowa, czas jej wypełnienia nie przekracza 20 minut, a pytania dotyczą m.in: częstotliwości korzystania z roweru metropolitarnego, jakie stawki miesięcznego abonamentu są atrakcyjne, co jest ważniejsze dla użytkowanika - niższa stawka abonamentu czy jakość roweru.
System rowerów IV generacji MEVO na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot ruszył 26 marca 2019 roku i od razu zdobył dużą popularności wśród mieszkańców Przeciętny użytkownik spędzał na rowerze MEVO 24 minuty i 12 sekund. Z danych operatora firmy Nextbike Polska wynikało, że z MEVO najchętniej korzystają osoby w wieku 19-40 lat, jednak chętnie korzystali z niego też seniorzy. Dane z sierpnia 2019 roku mówiły o pięciu milionach kilometrów przejechanych łącznie przez rowerzystów miejskich MEVO.
MEVO w dobie koronawirusa. Dialog konkurencyjny w formule wideokonferencji
Przypomnijmy, że system roweru publicznego Mevo załamał się jesienią 2019 roku, kiedy Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zerwał umowę z należącym do Nextbike'a operatorem - spółką NB Tricity.
Powodem było m.in. niedotrzymywanie kolejnych terminów dostaw rowerów, ich usterki i kiepska dostępność. Od tego czasu trwały intensywne starania nad reaktywacją systemu. Na przełomie 2019/2020 roku w tej sprawie odbyły się spotkania w ramach konsultacji społecznych, aby nie popełniać błędów z pierwszego przetargu. Do tzw. dialogu technicznego czyli konsultacji z zainteresowanymi wykonawcami zaproszono 12 firm. Wiosną w ramach dialogu konkurencyjnego (formuła zamówień publicznych) miały zostać wybrane spośród nich - trzy do pięciu, i to te firmy miały tworzyć nowy system. Starania przerwała epidemia koronawirusa.
Jednak w kwietniu 2020 roku czternaście samorządów Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot zdecydowało o ogłoszeniu dialogu konkurencyjnego dotyczącego Mevo. W czasie epidemii koronawirusa, ma to być optymalną formułą, która pozwoli w ciągu kolejnych miesięcy określić formułę realizacji projektu i jego koszt dla samorządów.
Ponowny start Mevo możliwy jesienią. - Niech ten system będzie przyjazny także dla seniorów
Epidemia spowoduje, że budżety gmin OMGGS będą znacząco niższe niż obecnie. Mimo tego przyłączeniem do projektu zainteresowane są również Wejherowo, Kosakowo, Kolbudy i Gmina Wiejska Pruszcz Gdański, a czternaście samorządów metropolii podjęło decyzję o kontynuacji prac nad projektem.
Ankiet do wypełnienia znajduje się tutaj
Osoby, które chciałaby zadać pytania dotyczące ankiety, mogą zrobić to pisząc na adres: admin@e-badania.edu.pl.