• Start
  • Wiadomości
  • Jak się nauczyć biznesu? Weź udział w projekcie „Studenci Startera”

Jak się nauczyć biznesu? Weź udział w projekcie „Studenci Startera”. Zgłoszenia do 28 października

Podczas studiów warto dbać o rozwój różnych umiejętności i kompetencji. Taką okazję stwarza projekt „Studenci Startera”. W ramach programu będzie można wziąć udział w warsztatach biznesowych i dowiedzieć się, jak rozpocząć i rozwijać własną działalność gospodarczą. Program jest adresowany do studentów wszystkich trójmiejskich uczelni. Trzeba się jednak pospieszyć. Termin zgłoszeń upływa w piątek, 28 października.
19.10.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Do projektu
Do projektu mogą aplikować wszyscy studenci trójmiejskich uczelni, zarówno publicznych, jak i prywatnych, niezależnie od kierunku studiów
mat. Facebook Inkubator Starter

Na czym polega projekt "Studenci Startera"?

Inicjatywa „Studenci Startera” została przygotowana przez Miasto Gdańsk wraz z Inkubatorem Starter.

Specjalista ds. rozwoju start-upów w Inkubator Starter Ewa Brożek poinformowała, że jest to pierwsza, pilotażowa edycja projektu “Studenci Startera”. 
 
- Projekt został opracowany w taki sposób, aby studenci, poprzez udział w praktycznych warsztatach biznesowych, zdobyli niezbędną wiedzę, pozwalającą im komercjalizować swoje pomysły i rozwijać własne biznesy - wyjaśnia Ewa Brożek. 

Jak zgłosić się do projektu?

Zajęcia, które potrwają ok. 30 godzin, rozpoczną się już w najbliższą sobotę, 22 października. Ostatnie spotkania w ramach projektu zaplanowano w weekend 26 - 27 listopada. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Inkubator Starter, przy ul. Lęborskiej 3b.
 

Na podstawie zgłoszeń poprzez formularz, który dostępny jest na stronie internetowej projektu, komisja rekrutacyjna wybierze minimalnie 30, a maksymalnie 50 studentów, którzy zakwalifikują się do udziału w przedsięwzięciu.

Kto będzie szkolił studentów?

Warsztaty poprowadzą trójmiejscy eksperci: Agata Ciesielska - absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i studiów podyplomowych z zarządzania innowacją na SWPS, współpracująca z dużymi korporacjami i małymi firmami oraz instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi; Sebastian Mul - absolwent inżynierii biomedycznej na Politechnice Gdańskiej, współzałożyciel nagradzanego startupu dr Poket; Magdalena Jabłońska - mająca 25 lat doświadczenia w pracy m.in. w dyplomacji, branży eventowej i marketingu oraz Jolanta Graban - od 15 lat prowadząca własną działalność gospodarczą.

Po raz ósmy ruszył program “Nowe technologie dla dziewczyn”. Rozdano 25 stypendiów

Historie powstania swoich biznesów opowiedzą natomiast: Marcin Potkański z Mitte Cafe, Rafał Wolak i Dawid Walczyna z MobileMonitoring, Karolina Janik z Personal PR oraz Paweł Korycki z SprzedajFime.com
 
Weekendowy Maraton Innovaton poprowadzą zaś mentorki: Agata Ciesielska i Agnieszka Schroeder.
 

TV

Grand Prix Jarmarku Bożonarodzeniowego 2024 przyznane