• Start
  • Wiadomości
  • Jak rozmawiać z dzieckiem o tragedii w Gdańsku? Poradnik dla rodziców i opiekunów

Jak rozmawiać z dzieckiem o tragedii w Gdańsku? Poradnik dla rodziców i opiekunów

- Zadbaj o swoje dziecko w tych trudnych chwilach adekwatnie do sytuacji, czyli uważniej niż zwykle - apeluje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która na co dzień pomaga dzieciom krzywdzonym i doświadczającym przemocy. Na stronie internetowej Fundacji opublikowano proste porady, które mogą pomóc rodzicom i opiekunom w rozmowach z dziećmi o zabójstwie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
24.01.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pixabay.com


Jak czytamy na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, rodzice i opiekunowie mogą czuć się szczególnie bezradni po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska: “(...) nie dość, że sami doświadczają intensywnych emocji, zastanawiają się, jak postępować wobec dzieci. Czy chronić przed tragicznymi wiadomościami? Jak wyjaśnić, to co się stało? Dzieci, są bardzo podatne na udzielającą się atmosferę żałoby, która jeszcze długo potrwa. Zwłaszcza, że mogą zupełnie nie rozumieć tego, co się wydarzyło.

Zadbaj o swoje dziecko w tych trudnych chwilach adekwatnie do sytuacji, czyli uważniej niż zwykle.

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby towarzyszyć dziecku w żałobie ufając wyłącznie we własne umiejętności, zasoby i zdolności, tu znajdziesz kilka prostych wskazówek”.

Poradnik podzielono na kilka kroków: Obserwuj dziecko, Porozmawiaj, Pomóż zrozumieć, Zadbaj o uczucia.

Tych, którzy nie czują się na siłach, by podjąć samodzielnie temat z dziećmi, Fundacja zachęca do kontaktu ze swoim gdańskim Centrum Interwencji Kryzysowej (plac Gustkowicza 13, Nowy Port, czynne całą dobę; tel. 58/511 01 21, 511 01 22; adres mailowy: cik@fdds.pl)

Można także skorzystać z linii telefonicznej dla rodziców i nauczycieli, tel. 0 800 100 100.

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór