Wszystkie twarze mobilności. II Urban Mobility Flow Summit w Gdańsku

Druga edycja Urban Mobility Flow Summit, odbędzie się w dniach 20 - 21 listopada (środa - czwartek). Wydarzenie poświęcone jest szeroko pojętej tematyce mobilności miejskiej i łączy ekspertów wywodzących się z sektora prywatnego i publicznego. W programie prezentacje i panele dyskusyjne.
17.11.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widnieje plansza z napisem Urban Mobility Flow Summit  na tle w odcieniach fioletu, bieli i pomarańczu, co sugeruje tematy związane z miejską mobilnością. Na pierwszym planie zarysowane są sylwetki uczestników, wskazując na wydarzenie lub konferencję dotyczącą rozwiązań mobilnych w miastach.
Urban Mobility Flow Summit to następca Kongresu Mobilności Aktywnej w Gdańsku
Fot. Piotr Wittman/PUMA

Świętujemy pierwsze urodziny MEVO! Na czerwonych rowerach przejechano 10 mln km

“W obliczu szybkiej urbanizacji i wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, potrzeba innowacyjnych, skalowalnych i zrównoważonych rozwiązań dla miejskiej mobilności jest dziś większa niż kiedykolwiek” - czytamy na stronie organizatora dwudniowego wydarzenia, którego organizatorem jest Polska Unia Mobilności Aktywnej (stowarzyszenie samorządów).

Celem konferencji jest katalizowanie zmian, wspieranie współpracy sektora prywatnego i publicznego w zakresie mobilności, prezentacja konkretnych rozwiązań dla bardziej zrównoważonej i efektywnej przyszłości transportu w miastach i gminach

Temat przewodni edycji 2024 to “Networking Ekspertów”, który dodatkowo podkreślać ma znaczenie tworzenia przestrzeni do wymiany pomysłów, usług, produktów, czy rozwiązań technicznych w ramach czterech tegorocznych bloków tematycznych:

  • Inteligentne Rozwiązania Mobilności Miejskiej,
  • Miejska Mobilność Powietrzna,
  • HUB-y Mobilności Miejskiej
  • oraz Sztuczna Inteligencja (AI) w Mobilności Miejskiej.

Konferencję w Kunszcie Wodnym (Instytut Kultury Miejskiej) otworzą w środę, 20 listopada, Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. mobilności i bezpieczeństwa oraz Rafał Glazik, sekretarz Polskiej Unii Mobilności Aktywnej.

Na zdjęciu widoczna jest panelowa dyskusja podczas Urban Mobility Flow Summit, w której udział bierze sześć osób siedzących na scenie w formalnych strojach. Moderatorka po prawej stronie trzyma mikrofon, a za uczestnikami wyświetlany jest ekran z tytułem panelu oraz nazwiskami uczestników, co wskazuje na profesjonalną debatę dotyczącą zrównoważonego transportu miejskiego.
Jeden z paneli dyskusyjnych I Urban Mobility Flow Summit
Fot. Piotr Wittman/PUMA

Mowy otwarcia wygłoszą: Baris Yildirim (dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Metropolitalnego Istambułu) oraz Michal Tobiáš (Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT Urban Mobility). Pierwszy mówca opowie o zarządzaniu mobilnością miejską w Istambule, drugi o kosztach i zyskach wynikających z przemiany mobilności miejskiej.

Trwają ogólnopolskie Badania Klimatu Rowerowego. Oceń, jaki jest w Gdańsku

Na każdy z (wymienionych już) bloków tematycznych składają się wystąpienia ekspertów i moderowana dyskusja z udziałem wszystkich panelistów danego bloku o perspektywach rozwoju i wdrożeń rozwiązań z danego obszaru (np. miejskiej mobilności powietrznej). 

Rejestracja odbywa się za pomocą formularza online. Udział w wydarzeniu jest płatny. Program i formularz rejestracyjny

W Gdańsku odbył się Urban Mobility Flow Summit: - To otwarcie nowego projektu

TV

Trzy dni ślubowań nowo wybranych radnych gdańskich dzielnic