• Historyczne zwycięstwo piłkarek Akademii Piłkarskiej LG Gdańsk w ekstralidze kobiet

Akademia Piłkarska LG pokonała na wyjeździe drużynę MKS Olimpii Szczecin 1:0, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w ekstralidze kobiet. - To bardzo cenne zwycięstwo na trudnym terenie - powiedział po meczu Tomasz Borkowski.
16.08.2020
Przy piłce Angelika Kołodziejek

Akademia Piłkarska LG Gdańsk to klub piłkarski kobiet, który istnieje od 2013 roku. Tegoroczny sezon jest historyczny, bo debiutancki w ekstralidze kobiet. Na inaugurację gdańszczanki 9 sierpnia na własnym boisku uległy KKP Bydgoszcz 0:1. W sobotę, 15 sierpnia, odniosły historyczne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe MKS Olimpię Szczecin 1:0, ósmą drużynę ubiegłego sezonu.

Historyczny sezon gdańskich piłkarek - Akademia Piłkarska LG debiutuje w ekstralidze

Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. W 25. minucie po dośrodkowaniu Angeliki Kołodziejek piłkę głową uderzyła Anna Kowalczyk, lecz futbolówka po drodze do bramki odbiła się od Moniki Kędzierskiej. Sędzia uznał gola, a trafienie zapisał jako samobójcze piłkarce Olimpii.

W 62. minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gospodyń. Martyna Brodzik z Olimpii strzeliła nad bramką Magdy Kołacz.

-  Jestem zadowolony z postawy dziewczyn, debiutują też kolejne juniorki. To bardzo cieszy - powiedział po meczu Tomasz Borkowski, trener APLG.

W 69. minucie spotkania na boisku pojawiła się 17-letnia Oliwia Bida, która w ubiegłym sezonie reprezentowała gdański klub w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U-17.

- Na początku trochę się stresowałam, ale myślę, że z każdym kolejnym meczem będę bardziej pewna siebie - przyznała Bida. - Ekstraliga nie jest taka straszna, gra jest o wiele szybsza, nie ma czasu na zawahanie. Trzeba szybko podejmować decyzje.

Kolejny mecz piłkarki APLG zagrają przed własną publicznością. W sobotę, 22 sierpnia, o godz. 17:00 zmierzą się z Rolnikiem Głogówek. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy al. Grunwaldzkiej 244. Wstęp wolny.

Olimpia Szczecin - Akademia Piłkarska LG Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramka: Monika Kędzierska (25. samobójcza)

Olimpia: Piątek- Kędzierska (85 Surimak), Brzozowska, Szymaszek, Radochońska, Brodzik, Witczak, Oleszkiewicz (40 Oleksiak), Bohm, Bińkowska (77 Bagińska), Mpeh Bissong

Akademia Piłkarska LG: Kołacz - Lukach (69 Bida), Bużan, Salwa, Szewczuk, Kołodziejek, (73 Zimecka), Włodarczyk (89 Stasiulewicz), Słowińska, Wierzbicka (65 Formela), Tarakanowa (79 Okoniewska), Kowalczyk