Hapag-Lloyd powiększa swoje biuro w Gdańsku. Poszukiwani specjaliści z branży IT

Hapag-Lloyd, jeden ze światowych liderów logistyki morskiej, zatrudni w swoim biurze w Gdańsku-Oliwie do końca tego roku 100 specjalistów - ogłosiła firma w czwartek, 23 maja. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła. Powiększenie zespołu ma m.in. związek z wdrożeniem pionierskiego narzędzia służącego do śledzenia położenia kontenerów.
23.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu znajduje się ogromny kontenerowiec należący do firmy Hapag-Lloyd, pływający po spokojnych wodach morza. Statek jest załadowany dużą ilością jasnopomarańczowych kontenerów, które są ułożone w równych rzędach na pokładzie. Na burcie statku widnieje duży, biały napis Hapag-Lloyd  oraz hasło  We care , a na rufie statku można dostrzec nazwę  BERLIN EXPRESS . Statek jest pomalowany na ciemnoniebieski kolor, co kontrastuje z jasnopomarańczowymi kontenerami. Na niebie widać kilka rozproszonych chmur, co sugeruje, że pogoda jest ładna i spokojna. Woda wokół statku jest spokojna i odbija obraz statku oraz kontenerów, tworząc lustrzane odbicie na powierzchni.
Flota Hapag-Lloyd ma charakterystyczny pomarańczowy kolor
mat. Hapag-Lloyd

Nowatorskie rozwiązanie Hapag-Lloyd

Podczas wydarzenia, które odbyło się w Biurze Hapag-Lloyd Knowledge Center w biurowcu Alchemia, przy al. Grunwaldzka 413, podsumowano cztery lata działalności firmy w Gdańsku oraz ogłoszono plany rozwojowe.
 
Donya-Florence Amer, członek zarządu Hapag-Lloyd AG, zaprezentowała najnowszy projekt firmy Live Position. To narzędzie technologiczne stworzone przez międzynarodowy zespół specjalistów przy dużym udziale pracowników gdańskiego Knowledge Center. 

Historyczny wynik gdańskiego portu w 2023 r. Jesteśmy w pierwszej dziesiątce w Europie

- Nasza inteligentna flota kontenerów przenosi śledzenie na nowy poziom: pozycja na żywo umożliwia naszym klientom śledzenie kontenera w czasie rzeczywistym przez całą podróż. Dane odświeżane są co 15 minut. Od statku, przez kolej, po ciężarówkę - korzystają z pełnej widoczności, niezależnie od używanego środka transportu. To daje unikalną możliwość dokładnej koordynacji ładunku i zaplanowania procesu logistycznego, by zwiększyć jego efektywność oszczędzając czas i pieniądze naszych klientów - wyjaśniła Donya-Florence Amer.
 
Podkreśliła, że Live Position znacząco poprawia też bezpieczeństwo przewożonych ładunków. 

Jaki wkład w Live Position miała gdańska załoga Hapag-Lloyd?

W pracach nad nowoczesnym narzędziem gdański zespół Hapag-Lloyd odpowiadał za tworzenie interfejsu oraz funkcjonalności dla użytkowników aplikacji przeglądarkowej, a także przeprowadzenie półrocznej fazy testów.
Na zdjęciu znajduje się pięć osób stojących na tle ściany z logo firmy Hapag-Lloyd. Osoba po lewej stronie to mężczyzna w ciemnej marynarce i białej koszuli, z identyfikatorem na pomarańczowej smyczy. Ma krótkie włosy i patrzy prosto w obiektyw. Obok niego stoi kobieta w granatowej marynarce w prążki i białej koszuli, również z identyfikatorem na pomarańczowej smyczy. Ma długie, jasne włosy i lekki uśmiech na twarzy. W centrum zdjęcia znajduje się mężczyzna w granatowej marynarce i białej koszuli, bez smyczy, z krótkimi włosami i lekko pochylony do przodu. Obok niego stoi kobieta w czarnej marynarce i czarnej bluzce z naszyjnikiem, uśmiechająca się do kamery. Ma średniej długości ciemne włosy. Na skraju po prawej stronie jest mężczyzna w szaro-białej marynarce w kratę, białej koszuli, z identyfikatorem na pomarańczowej smyczy. Ma krótkie włosy i również patrzy prosto w obiektyw. Wszyscy wyglądają na profesjonalnie ubranych, co sugeruje, że zdjęcie zostało zrobione podczas jakiegoś oficjalnego wydarzenia firmowego lub konferencji. Tło z powtarzającym się logo Hapag-Lloyd podkreśla korporacyjny charakter spotkania.
Uczestnicy konferencji prasowej. Od lewej: Adam Sikorski - site lead Knowledge Center w Gdańsku, Alina Angielczyk - dyrektor zarządzająca Area North Hapag-Lloyd, Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego, Donya-Florence Amer - członkini zarządu Hapag-Lloyd AG, Piotr Ciechowicz - wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza
mat. Agencja Rozwoju Pomorza
 
- Warto podkreślić, że rozwiązania opracowywane w Gdańsku przez Hapag-Lloyd wymagają wysokich kompetencji. Cieszę się, że nasz lokalny rynek pracy oferuje specjalistów z takimi umiejętnościami, a region infrastrukturę odpowiadającą globalnej firmie. Obecność takich firm w regionie to także efekt wsparcia inwestorów przez samorządowe inicjatywy takie jak Invest in Pomerania, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza - powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Kogo poszukuje do pracy Hapag-Lloyd?

Hapag-Lloyd prowadzi do biura Knowledge Center w Gdańsku rekrutację specjalistów od Javy, technologii chmurowych oraz przechowywania danych, testowania oprogramowania, AWS i SAP, na poziomie Agile Coach, Scrum Master czy Product Owner.
 
Plany zatrudnienia Hapag-Lloyd w biurowcu w Oliwie do końca 2024 r. obejmują 100 wakatów, a do 2026 r.150.

Port Gdańsk potężny w Europie. Skąd ten sukces?

Hapag-Lloyd to międzynarodowa firma o 170-letniej tradycji. Siedziba koncernu znajduje się w Hamburgu (Niemcy). Firma zatrudnia prawie 13 tysięcy osób w 399 oddziałach zlokalizowanych w 128 krajach.
 

TV

Otwarcie Biblioteki na Stogach. Zobacz wnętrza