Handel na Jarmarku Św. Dominika prowadzony jest na imponującej liczbie kramów - jest ich ponad tysiąc. Będą czynne codziennie do 19 sierpnia w godz. 10 - 20. Żeby ułatwić poruszanie się w tym “gąszczu handlowym”, zostały rozplanowane tematycznie. W zależności od tego, co nas najbardziej interesuje, wystarczy wybrać się na konkretne ulice.
Najwięcej stoisk przygotowali artyści i rzemieślnicy. Ich niepowtarzalne dzieła znajdziemy na większości ulic objętych handlem w ramach Jarmarku - od ul. Pańskiej/Kołodziejskiej/Tkackiej aż po Długie Pobrzeże i Zielony Most.
Wielbiciele przedmiotów rzadkich i zadziwiających najlepiej poczują się oczywiście na pchlim targu - na Podwalu Staromiejskim i Targu Rybnym. Z pewnością trafić tu będzie można na wyroby z cyny i mosiądzu, wiekowe zegary i filiżanki, stare książki i fotografie, szyldy, monety i różnego rodzaju bibeloty.
W strefie produktów regionalnych kusić będą przysmaki przywiezione z różnych stron Polski i ze świata. Żeby zrobić smakowite zakupy, najlepiej skierować kroki na ulice: Pańską, Szeroką, Grobla II i Grobla IV, u Furty.
Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia informacyjnego, znajdzie je w czterech jarmarkowych
punktach informacyjnych (czynne w godz. 11 - 18).
- Długi Targ/obok Fontanny Neptuna
- Piwna/obok Wielkiej Zbrojowni
- Targ Węglowy/przy Złotej Bramie – w punkcie Informacji Turystycznej Gdańskiej Organizaci Turystycznej
- ul.Szeroka/róg Grobla II
W tych miejscach można otrzymać przewodnik po jarmarku (również w języku angielskim), zdobyć pamiątkowy certyfikat przyjaciela Jarmarku, dokonać wpisu do pamiątkowej księgi i zagrać w grę miejską Na Tropie Koguta, a przy Złotej Bramie kupić Kartę Turysty i zwiedzać Gdańsk.
Na terenie jarmarku stoją kubiki/informatory wyznaczające trasę zwiedzania. Umieszczono na nich wszystkie potrzebne informacje: mapę, program koncertów i listę atrakcji.
Czytaj także:
o Karuzeli Gdańskiej - nowej atrakcji Jarmarku
na jakie wydarzenia i atrakcje szczególnie warto zwrócić uwagę - polecają organizatorzy
o wyjątkowej szansie na zwiedzenie niedostępnych zakamarków dominikańskiego kościoła św. Mikołaja