• Start
  • Wiadomości
  • Streaming w Operze Bałtyckiej. Spektakle, koncerty, programy dla dzieci. Co z sylwestrem?

Grudzień online w Operze Bałtyckiej. Spektakle, koncerty, programy dla dzieci. A co z sylwestrem?

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, budynki instytucji kultury pozostają zamknięte do 27 grudnia, ale wciąż oglądać spektakle i słuchać muzyki możemy w internecie. I są szanse na spędzenie sylwestrowej nocy w Operze Bałtyckiej. 
03.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
m00094781
Balet "Dziadek do orzechów" już 18, 19 i 20 grudnia 2020 r. - online
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Budynek Opery Bałtyckiej jest zamknięty, ale.. 

- To jednak nie może oznaczać, że Opera przestanie grać - zapewnia Marta Boleska z Opery Bałtyckiej. - Zmodyfikowaliśmy repertuar tak, aby był dostępny dla wszystkich i jednocześnie zgodny z najnowszymi obostrzeniami. W związku z tym cały grudzień gramy, ale online. Zaprezentujemy zarówno spektakle rejestrowane na żywo, jak i te przygotowane i nagrane wcześniej. 

5, 6 grudnia 2020 obejrzymy online Poławiaczy pereł  - trzyaktową operę Georges'a Bizeta w reżyserii Tomasza Podsiadłego
5, 6 grudnia 2020 obejrzymy online "Poławiaczy pereł" - trzyaktową operę Georges'a Bizeta w reżyserii Tomasza Podsiadłego
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

LIVE STREAMING

5, 6 grudnia 2020 – Poławiacze pereł

Trzyaktowa opera Georges'a Bizeta w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Wzruszająca, pełna wielkich namiętności, historia dozgonnej przyjaźni wystawionej na wielką próbę. Tłem opowieści jest mała wioska rybacka na dalekim Cejlonie. Początkowo dzieło Bizeta nie spotkało się ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem widzów, po latach jednak stało się, obok "Carmen", najpopularniejszym utworem kompozytora, które wciąż gości na deskach największych teatrów operowych. 

15 grudniaWtorki na fali – koncert poświęcony twórczości Grażyny Bacewicz

 

18, 19, 20 grudniaDziadek do orzechów 

Opowieść rozgrywa się podczas świąt Bożego Narodzenia. To niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze. Gdańską inscenizację przygotowali - uznany choreograf Francois Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. "Dziadek do orzechów" to spektakl idealny na długie zimowe wieczory dla całej rodziny – piękna muzyka, taniec i scenografia.

 

- 31 grudnia godz. 19, Sylwester w Operze Bałtyckiej,

W zależności od sytuacji epidemiologicznej koncert odbędzie się z publicznością + live streaming, albo tylko jako live streaming. W
programie usłyszymy najbardziej znane arie operowe, będzie też dużo tańca. Wystąpią m.in. Alexandra Nowakowski, Rafał Bartmiński, Sławomir Kowalewski, Szymon Mechliński i tancerze baletu.

Jerzy Snakowski czeka na wielbicieli opery już
Jerzy Snakowski czeka na wielbicieli opery już
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


TRANSMISJE ONLINE

6, 13, 20 grudnia – Pomposo i… - cykl muzycznych spotkań dla całej rodziny, reż. Tomasz Valldal-Czarnecki.

"Pomposo i..." to cykl dobrze znany młodszej publiczności opery i jej rodzicom już z poprzednich sezonów.

- Z uwagi na to, że nie możemy zaprosić na naszą widownię, postanowiliśmy nagrać specjalne świąteczne odsłony cyklu - mówi Marta Boleska. - Podczas kolejnych odcinków (6, 13 i 20 grudnia) nasi bohaterowie Pomposo, Wielki Dur i ich goście, będą przygotowywać się do świąt, a przy okazji m.in. opowiadać o świątecznych zwyczajach i uczyć się kolęd w różnych językach.

Spotkania odbędą się w trzy niedziele grudnia (6, 13 i 20) o godzinie 16. Bilety w cenie 10 zł/odcinek można kupić za pośrednictwem portalu Bilety24.

- Dodatkowym plusem jest fakt, że każdy z trzech odcinków Pomposo i... będzie można obejrzeć dwukrotnie na jednym zakupionym kodzie dostępu - tłumaczy Boleska. - Każdy odcinek będzie można zobaczyć od momentu jego premiery (trzy kolejne niedziele, godz. 16) aż do 31 grudnia.

 

- 19 grudnia – Opera? Si!

Grudniowa odsłona znanego cyklu prowadzonego przez charyzmatycznego popularyzatora muzyki operowej Jerzego Snakowskiego.

 

Sprzedaż biletów na poszczególne wydarzenia ruszy już niebawem.




TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku