• Start
  • Wiadomości
  • Seniorzy chcą wrócić do pracy. Chętnym pomoże Gdański Urząd Pracy

Seniorzy chcą wrócić do pracy. Chętnym pomoże Gdański Urząd Pracy

Gdański Urząd Pracy startuje z nowym projektem pilotażowym adresowanym do seniorów. Program ma im pomóc w znalezieniu zatrudnienia na pół etatu, oferuje też wsparcie doradcze oraz szkoleniowe, a także atrakcyjne bonusy i darmową komunikację miejską.
26.02.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Program zadebiutuje 1 marca 2019 r. o godz. 11, w Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów w Gdańsku
Program zadebiutuje 1 marca 2019 r. o godz. 11, w Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów w Gdańsku
Mat. pras.


W Gdańsku mieszka ponad 100 tys. seniorów i mimo osiągnięcia dojrzałego wieku nie zamierzają ustępować kroku młodszym kolegom. Część z nich po przejściu na emeryturę wciąż chce być aktywna w wymiarze społecznym, kulturalnym i zawodowym. To właśnie z myślą o nich rusza projekt pilotażowy Praca dla Seniorek i Seniorów organizowany przez Gdański Urząd Pracy. Jego celem jest zachęcenie osób dojrzałych do dalszej aktywności zawodowej i udzielenie im praktycznego wsparcia w poszukiwaniu pracodawcy.


Na czym polega projekt?

Zasady pilotażu są proste. Udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Gdańska, który ukończył 60. rok życia, posiada już prawo do emerytury lub renty i chciałby podjąć zatrudnienie oraz wziąć udział w szkoleniu. Po zakwalifikowaniu się do programu jego uczestnicy otoczeni zostaną wsparciem przez pracowników Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów oddziału Gdańskiego Urzędu Pracy mieszczącego się przy al. Grunwaldzkiej 30/32). Będzie ono polegało zarówno na pomocy w zakresie opracowywania dokumentów aplikacyjnych, jak i przedstawianiu ofert zatrudnienia dostosowanych do indywidualnych predyspozycji oraz możliwości seniorów.


Bonusy dla uczestników

Od samego początku uczestnicy pilotażu będą mogli korzystać z bonusów ułatwiających powrót na rynek pracy. Jeszcze przed rozpoczęciem nowego zatrudnienia wszyscy seniorzy otrzymają kartę mieszkańca. Będzie ona upoważniać do korzystania z kilkudziesięciu zniżek w sklepach i punktach usługowych na terenie całego Gdańska. Osobom, którym uda się podjąć pracę, najpierw dokonają wyboru szkolenia, a po 90 dniach od rozpoczęcia zatrudnienia, przyznany im zostanie kolejny bonus. Będzie nim możliwość skorzystania z karty podarunkowej o wartości 150 zł, które będzie można przeznaczyć np. na wyjście do kina lub teatru, inne formy rekreacji, inwestycję w zdrowie i urodę. Bonus ten przyznawany będzie seniorom przez cały okres trwania projektu, po każdym przepracowanym przez nich kwartale. Kolejną zachętą jest możliwość skorzystania z dofinansowania kosztów związanych z przejazdem do miejsca pracy środkami gdańskiej komunikacji miejskiej (zarówno tramwajami, jak i autobusami).


Dziesięciu na start

Program oficjalnie zadebiutuje 1 marca 2019 r. o godz. 11:00 w Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów. Podczas inauguracji pierwszym 10 uczestnikom Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Gdańska wręczy karty mieszkańca i oficjalnie zainauguruje start projektu.


Zgłoszenia do udziału w pilotażu

Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z najnowszego pomysłu Gdańskiego Urzędu Pracy, wciąż mogą zgłaszać swój akces. Zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt z Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 08:30-14:30. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowejwww.pracadlaseniorow.pl lub pod bezpłatnym numerem infolinii 800-125-155.




TV

MEVO od kulis i życzenia. Rower metropolitalny ma już rok