Na trwającym blisko 11 minut nagraniu zobaczycie m.in. ulice Otwartą i Beethovena, gdzie dominuje kameralna zabudowa jednorodzinna. Widać też fragment ul. Powstańców Warszawskich i Kurpińskiego, przy których stoją z kolei wysokie i szerokie zabudowania spółdzielcze. W tle zauważyć można także budynki w dzielnicach Piecki- Migowo, Wrzeszcz i Siedlce. Z lotu ptaka prezentuje się też Gdański Park Naukowo - Technologiczny oraz pobliskie kościoły.
Pod koniec 2020 r. na Suchaninie zameldowanych było 10 146 osób. To jedna z najmniejszych obszarowo dzielnic Gdańska. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 1,44 km kw., zatem gęstość zaludnienia tej dzielnicy to 7046 osób na km kw.
Trochę historii
W 1380 r. tereny te Krzyżacy przekazali na własność Młodemu Miastu. Granicą wschodnią była Wisła, północną - Nowe Szkoty, Wrzeszcz, Strzyża, Piecki, Migowo, południową - Gdańsk i wieś Siedlce, zachodnią - gminy Ujeścisko i Jasień. Po zniszczeniu Młodego Miasta w 1454 r. obszar ten został przejęty przez radę Głównego Miasta. Tereny nadrzeczne były zalewowe, wykorzystywane na łąki do wypasania bydła, część zachodnią przeznaczono pod uprawy zbóż i ogrody. Centrum wsi znajdowało się w rejonie stawku u zbiegu obecnych ulic: Beethovena, Powstańców Warszawy i Cygańskiej Góry.
Wieś wielokrotnie była palona i grabiona, głównie przez wojska oblegające Gdańsk w: 1461, 1586, 1656, 1734, 1807, 1813. W roku 1772, po pierwszym rozbiorze Polski, wieś włączono do państwa pruskiego, a po 1814 r. weszła w skład nowo utworzonego powiatu gdańskiego, z wyjątkiem prowadzącej do Wrzeszcza al. Lipowej (al. Zwycięstwa), która włączona została w skład gminy miejskiej Gdańska. W 1877 r. tereny leżące na wschód od niej zostały odpłatnie przejęte przez władze Gdańska, podobnie stało się z pozostałą częścią wsi, włączoną w 1902 r. w granice miasta i będącą częścią dzielnicy Wrzeszcz. Poza Wrzeszczem pozostała rdzenna, rolnicza część gminy z główną drogą - obecna ul. Beethovena.
Po 1902 r. dzieje tej części dawnej gminy Zigankenberg nierozerwalnie były związane z dzielnicą Wrzeszcz. W 1935 r. rozpoczęła się zabudowa przez spółdzielnię mieszkaniową i prywatnych inwestorów jej rolniczej części, graniczącej z gminami Ujeścisko i Jasień. Po 1945 r. ta część dawnej gminy otrzymała nazwę Suchanino, choć zwana była przez lata przez wielu gdańszczan Cygańską Górą.