• Start
  • Wiadomości
  • Gdański sezon na filmy pod chmurką. Ruszyły dwa kolejne kina      

Gdański sezon na kino pod chmurką. Gdzie w tym roku wybrać się na film w plenerze?     

Na dachu teatru Szekspirowskiego, w gdańskim porcie, w ogrodzie, na podwórkach - w tych miejscach w sezonie letnim najmłodsi i dorośli gdańszczanie będą mogli zobaczyć hity filmowe ostatnich miesięcy i produkcje kina niezależnego. W środę (17 lipca) rusza premierowo kino NCK i Kino Podwórkowe we Wrzeszczu - oba bezpłatne.
17.07.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
img_1734_798x533
Kino podwórkowe w Gdańsku Wrzeszczu ma już imponującą tradycję. Nz seans filmowy w 2014 roku 
gdansk.pl

     

Filmowe seanse pod gołym niebem to w Gdańsku już kilkuletnia, bardzo lubiana przez mieszkańców, tradycja. To możliwość nadrobienia zaległości filmowych z ostatnich miesięcy i lat w kameralnych i niebanalnych okolicznościach. 

 

Kino dalekiej Północy w ogródku NCK

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na pierwszą edycję plenerowego Kina Letniego "Bałtyk movie - kino letnie". W pięć kolejnych środowych wieczorów w ogródku NCK będzie można zobaczyć  mroźne propozycje z dalekiej Północy.

- Kino regionu bałtyckiego snuje opowieści - surowe, ale jednocześnie pełne skrajnych emocji, absurdalnego humoru i ludzkich historii, które nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie - zaznaczają organizatorzy. - W pięć kolejnych środowych wieczorów pokażemy mroźne propozycje z dalekiej Północy. Usiądźcie wygodnie w naszym ogrodzie i wyruszcie z nami w filmową podróż do krainy bałtyckich twórców.

Wydarzenie w ramach projektu „Kolory Bałtyku”, wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona; start: godz. 21.00

 

PROGRAM POKAZÓW:

17 lipca - „Thelma” (2017), reż. Joachim Trier (DK)

24 lipca - „Komuna” (2016), reż. Thomas Vinterberg (Dania)

31 lipca - „Intruz” (2015), reż. Magnus von Horn (Polska/ Szwecja)

7 sierpnia - "Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia" (2016), reż. Juho Kuosmanen (Finlandia)

14 sierpnia - „The Square” (2017), reż. Ruben Ostlund (Szwecja)

Start o godz. 21.00, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Opisy filmów znaleźć można tutaj.

 

Kino Podwórkowe to kilka godzin dobrej zabawy, m.in. typowo podwórkowe gry, seans filmowy na koniec
Kino Podwórkowe to kilka godzin dobrej zabawy, m.in. typowo podwórkowe gry, seans filmowy na koniec
gdansk.pl

 

Gdańsk Wrzeszcz. Kino na podwórku 

Kino Podwórkowe to akcja organizowana w ramach Klubu Młodego Wrzeszczaka już od kilku lat i kontynuacja zajęć prowadzonych od 2010 roku przez Małgorzatę Zamorską-Misztal, dziś prezeskę Fundacji Generacja odpowiadającej za projekt. Łączy warsztaty - podwórkowe zabawy dzieciaków - i wspólnie spędzany czas z sąsiadami z ambitnym kinem dla dzieci. Każdy seans rozpoczyna się od puszczania dużych baniek i zabaw w tradycyjne podwórkowe zabawy: sznur, guma, czy klasy. Dzieci mogą także liczyć na malowanie buziek.

Dodatkową atrakcją będzie pchli targ (również przed każdym z poniższych seansów), na którym mali sprzedawcy będą mogli wystawić swoje zabawki. ZAPISY na posz czególne edycja targu prowadzone są drogą mailową: klubwrzeszczaka@gmail.com.

Każde spotkanie w ramach Kina na podwórku rozpoczyna się o godz. 16.30 od zabaw i pchlego targu; ok. godz. 19 wyświelana jest półgodzinna dobranocka, ok. 19.30 pokazywany jest film pełnometrażowy.

 

PROGRAM POKAZÓW:

17 lipca -  Plac Biskupa O'Rourke,  UWAGA! Tego dnia wyjątkowo, w godz.19.15 - 20.15 - zestaw krótkich filmów "Śnieżka"

24 lipca - Podwórko przy ul. Chrobrego 5, (teren Ogrodu Społecznego Wrzeszcz, realizowanego przez Fundację Generacja), dobranocka + „Syn Winnetou”, reż.A. Erkau 

31 lipca - Ulica Waryńskiego 28a, dobranocka + „Offline”,Reżyseria: Florian Schnell

7 sierpnia - Podwórko przy ul. Konrada Wallenroda 2, dobranocka + „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” 

14 sierpnia - podwórko Wallenroda 31, dobranocka + „Rabarbar”

21 sierpnia - Park Biskupa O’Rourke, dobranocka + „Mirai”

Na wszystkie seanse wstęp jest wolny

opisy wyświetlanych filmów przeczytać można tutaj, w poszczególnych wydarzeniach na profilu Fb.



Kino na dachu Teatru Szekspirowskiego

W tym roku za sobą mamy już kolejną odsłonę cieszącego się ogromną popularnością kina na dachu teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Projekcje filmowe rozpoczęły się w czerwcu, potrwają do końca sierpnia. W 2019 roku organizatorzy przygotowali rekordową liczbę 18 projekcji, które tym razem odbędą się nie tylko w soboty, ale i w środy.

 

Kino na Szekspirowskim. Dobry film i gdański pejzaż w tle
Kino na Szekspirowskim. Chętnych na te seanse przybywa z roku na rok 
Mateusz Ochocki / KFP

 

- Kino na Szekspirowskim z widokiem na dachy gdańskich kamienic ma unikatowy charakter - mówi Anna Kądziela-Grubman, pomysłodawczyni cyklu filmowego. - Nie - ma drugiego takiego kina plenerowego w Polsce. Dach teatru, który jest jednocześnie tarasem nad częścią administracyjną budynku to idealne i wymarzone miejsce na seanse pod chmurką. 

W tegorocznym repertuarze dominują przede wszystkim najlepsze ambitne produkcje ostatnich miesięcy. Widzowie zobaczą m.in. "Człowieka, który zabił Don Kichota" słynnego Terry'ego Gilliama oraz szokujący obraz "Zabicie świętego jelenia" Yorgosa Lantimosa. 

Nie brakuje też propozycji, które świetnie nadają się na letni seans w plenerze: "Ramen, smak wspomnień", "Paryż i dziewczyna" czy "Gentleman z rewolwerem".

 

PROGRAM POKAZÓW:

18.07 (cz), Mężczyzna imieniem Ove,reż. Hannes Holm, Szwecja

20.07 (sb), Człowiek, który zabił Don Kichota, reż. Tery Gilliam, Portugalia, Hiszpania, Wlk. Bryt.

24.07 (śr), Zabicie Świętego Jelenia,reż. Jorgos Lantimos, Irlandia, Wlk. Bryt.

07.08 (śr), Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto,reż. Antonio Padovan, Włochy

10.08 (sb), Gentleman z rewolwerem, reż. David Lowery, USA

14.08 (śr), Paryż i dziewczyna, reż. Léonor Sérraille, Francja

17.08 (sb), Lato, reż. Kiriłł Sieriebriennikow, Rosja

21.08 (śr), Loveling, reż. Gustavo Pizzi, Brazylia, Urugwaj

24.08 (sb), Dogman, reż. Matteo Garrone, Włochy

28.08 (śr), Ramen, smak wspomnień, reż. Eric Khoo, Japonia, Singapur

31.08 (sb), Happy End, reż. Michael Haneke, Francja, Austria, Niemcy

Podobnie jak w ubiegłym roku, niektóre seanse odbędą się jednocześnie w dwóch miejscach: na dachu oraz na dziedzińcu. W przypadku deszczu pokazy będą przekładane na kolejny czwartek. Bilety po 12 złotych.

 

Kino letnie w Porcie
Kino letnie w Porcie
Maciej Kosycarz/KFP

 

Kino w Nowym Porcie 

To już drugie wakacje z "Kinem Letnim w Porcie Gdańsk". W Nowym Porcie, w okolicy Nabrzeża Zbożowego w lipcu i w sierpniu przygotowano kilkutygodniowy maraton filmowy dla dzieci i dorosłych. Kina działa w wybrane weekendy.

- Kino w Porcie to idealna alternatywa dla oglądania filmów przed tv - mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, organizatora festiwalu. - Port jest miejscem otwartym dla mieszkańców i tych, którzy postanowili odwiedzić Trójmiasto w wakacje. Port to nie tylko przestrzeń, gdzie realizuje się działania biznesowe. To też miejsce, w którym realizowana jest polityka firmy odpowiedzialnej społecznie. Kino plenerowe w takim miejscu to nietypowa propozycja, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału.

Seanse są podzielone godzinowo: dla najmłodszych przewiduje się czas od 18.30 do 20.00, a dla dorosłych od 21.30 do 23.30. Na miejscu dostępne będą leżaki dla oglądających, ale warto też zabrać ze sobą koce. Jak na prawdziwe seanse kinowe przystało, widzowie otrzymają popcorn i watę cukrową.

Oto "rozkład jazdy" Kina Letniego w Porcie: 

-

port2
 

 

 

- Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Staraliśmy się dobrać repertuar tak, żeby zadowolić najbardziej wymagających kinomaniaków. Tym bardziej zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Kina w weekendowe wieczory - mówi Barbara Kaczmarek, Specjalista ds. CSR i PR w Porcie Gdańsk.

Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy.

 

 



TV

Święty Mikołaj przyjechał do Świbna