• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk dołączy do Bali, San Diego i wysp tajlandzkich. Clipster szuka cyfrowych nomadów

Gdańsk dołączy do Bali, San Diego i wysp tajlandzkich. Clipster szuka cyfrowych nomadów

Clipster to pierwszy w Polsce twórczy dom dla osób z pomysłami na biznes. Ma swoją siedzibę we Wrzeszczu w Garnizonie Kultury. Jego twórcy rozpoczynają rekrutację do projektu dla cyfrowych nomadów, czyli osób pracujących zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Tym miejscem może być właśnie Gdańsk!
03.02.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gdańscy nomadzi
Gdańscy nomadzi
fot. M. Młynarczyk

Clipster to stworzona przez akcelerator Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER - przy wsparciu Miasta Gdańska - unikalna przestrzeń do rozwoju pomysłów skupiona wokół tworzącej go społeczności innowatorów i kreatywnych idei. Od ponad dwóch lat przyciąga osoby z różnych rejonów Polski oraz świata, które testują swoje biznesowe pomysły w kreatywnym, międzynarodowym gronie.

Dalszy ciąg artykułu pod Kalendarzem Wydarzeń

W tym roku twórcy Clipstera idą o krok dalej i rozpoczynają rekrutację do projektu dla cyfrowych nomadów. 

Kim są nomadzi?

Według Słownika Języka Polskiego nomada to: 

1. członek pasterskiego lub łowieckiego ludu prowadzącego koczowniczy tryb życia, głównie w Azji, Afryce i Australii

2. człowiek często zmieniający miejsce pobytu


Cyfrowi nomadzi to zatem osoby pracujące zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. 

W Clipsterze byli już Amerykanie, Moldawianie, czy Hiszpanie. Clipster był dla nich okazją do szybkiej 3-miesięcznej weryfikacji pomysłów. Zgodnie z ideą popularnego za granicą „colivingu” mieszkali pod jednym dachem i współpracowali z biznesowymi mentorami. 


Clipster we Wrzeszczu
Clipster we Wrzeszczu
fot. Starter

Działalność Clipstera doceniło startupowe grono. Otrzymał on nagrodę podczas polskiego finału międzynarodowego konkursu Central European Startup Award. Jako laureat reprezentował polskie innowacje w międzynarodowym finale.

- Nagroda przyznana Clipsterowi motywuje nas do dalszego rozwoju przestrzeni. Dlatego w tym roku zapraszamy także cyfrowych nomadów. To coraz liczniejsza grupa ludzi, którzy łączą codzienną pracę z podróżami. A więc Gdańsk dołącza do Bali, San Diego czy wysp tajlandzkich, które znane są z otwartości na zagranicznych przedsiębiorców - mówi Agnieszka Cichocka, koordynatorka Clipstera z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Na nomadów czekają mikroapartamenty w siedzibie Clipstera w Garnizonie Kultury we Wrzeszczu, liczne szkolenia i spotkania z uznanymi przedsiębiorcami oraz mentorami. Co więcej, twórca najbardziej perspektywicznego projektu otrzyma grant w wysokości 20 tys. złotych od akceleratora Alfabeat.

W grudniu 2017 roku grant trafił do Danisha Soomro, który w Clipsterze pracował nad rozwiązaniem dla podróżujących.

- Kocham podejmować wyzwania i podróżować, więc w sposób naturalny postanowiłem rozwiązać znaczący problem dla podróżujących. Stworzyłem „Lana”, portal który odnajduje kryteria przyznania wizy w zależności od obywatelstwa użytkownika platformy. Jestem Pakistańskim Kanadyjczykiem, studiowałem w Wielkiej Brytanii, pracowałem w IT w Ameryce Północnej i Niemczech. Cieszę się, że w Gdańsku mogłem poznać tak wiele wyjątkowych ludzi. Relacje, które nawiązałem w Polsce są cenniejsze od jakichkolwiek pieniędzy - podsumowuje Danish Soomro.


Przedsiębiorcy, w tym cyfrowi nomadzi, mogą zamieszkać w gdańskiej przestrzeni od kwietnia. Miejsca można rezerwować na stronie: www.clipster.pl. Clipster posiada także ofertę dla osób, które chciałyby wziąć udział w warsztatach, ale nie wynajmować mikropartamentu.

Przykładowe projekty relizowane w Clipsterze
  • Piotr Białobrzeski – wystartował z firmą Machinaroom
  • Janek Witkowski – pozyskał inwestora na rozwój projektu 7journey.com. To platforma, na której młode osoby z ambitnym wyzwaniem znajdą kogoś, kto zrealizował podobny cel i chce się podzielić doświadczeniem
  • Monika Michalak – rozwinęła swoją firmę rekrutującą programistów do branży gamingu. Do jej zespołu dołączył inny rezydent Clipstera, Filip Biedrzycki. Obecnie rozwijają startup w programie akceleracyjnym w Chile
  • Danish Soomro – został wyróżniony na koniec pobytu w Clipsterze i otrzymał grant w wysokości 20 tys. zł od funduszu Alfabeat. Po pobycie w Clipsterze również dostał się do programu akceleracyjnego w Chile
  • Olga Pustovalova – rozwijała aplikację dla cukrzyków Diabietes Lab
  • Maciej Górecki – wszedł w biznes browarniczy, co od początku było jego celem
  • Adam Spittal – rozwinął swoją firmę SchemOut oferującą szkolenia zwiększające kompetencje zawodowe
  • Marek Wolański – rozwinął swoją agencję interaktywną/social media i pozyskał kolejnych klientów



TV

Video Player is loading.
Reklama
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
1x
    2. Kongres Zdrowia Kobiet. Gdańszczanki badają piersi