Wydarzenie było ukoronowaniem Międzynarodowych Targów Bursztynu Amberif. W czasie gali wręczono nagrody dla najlepszych projektantów biżuterii z bursztynu.
Prace rywalizujące o nagrody zgłosiło 100 artystów z 20 państw nadsyłając 127 projektów. Oto laureaci:
- Nagrodę główną Amberif Design Award - 10 tys. zł - ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza otrzymała Silvia Bellia z Niemiec.
- Nagrodę Bursztynową, ufundowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, czyli jeden kg bursztynu, przyznano Kairi Sirendi z Estonii.
- Nagrodą Srebrną, ufundowaną przez KGHM Polska Miedź SA, 1 kg srebra – nagrodzono polskiego artystę Mirona Kutarbę.
Dodatkowo osoby promujące Gdańsk jako światową stolicę bursztynu, zostały uhonorowane medalami Prezydenta Miasta Gdańska i statuetkami Bursztynowych Dźwigów. Wręczyła je wiceprezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Laureatami zostali: Andrzej i Mariusz Gielo, Jola Słoma i Mirek Trymbulak, Michał Starost, a także Jagoda Komorowska.
W piątkowy wieczór w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim publiczność obejrzała także kolekcje przygotowane przez polskich projektantów mody we współpracy z twórcami biżuterii z bursztynem. Pokazy odnosiły się do Afryki, czarno-białych gwiazd filmu czy rewolucji ulicznej. Był także pokaz kolekcji sukien ślubnych Konstelacja.
Inny pokaz, zatytułowany Time's Up był jednocześnie wypowiedzią przeciw dyskryminacji i przemocy wobec kobiet. Dostał ogromne brawa.
Co ciekawe, jeden z kilku pokazów - „1983: Biało- zielona historia” - przygotowano z okazji 35-lecia zdobycia przez Lechię Gdańsk Pucharu Polski.
Podczas tej prezentacji można było zobaczyć ubrania autorstwa Joli Słomy i Mirka Trymbulaka inspirowane strojami Lechii Gdańsk z różnych okresów rozgrywek. Kolekcję wykonano w nawiązaniu do barw klubowych z użyciem motywów roślinnych na specjalnie zaprojektowane tkaniny. Elementy roślinne pojawiały się również we fryzurach i makijażu wykonanych przez Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych.
Podczas pokazu goście usłyszeli muzykę Grzegorza Łapińskiego, która zawierała fragmenty nagrań udostępnionych przez Muzeum Lechii Gdańsk: zapis z meczu finału Pucharu Polski w 1983 roku, hymnu Lechii i nagrania Silvera - rapera z Wrzeszcza, z okazji 70-lecia powstania gdańskiego klubu.
W wizualizacjach przygotowywanych przez Trytom Studio pojawiają się okładki gazet dokumentujące najważniejsze momenty w historii klubu. Pokaz zorganizowany był przez miasto Gdańsk przy współpracy ze Związkiem Miast i Gmin Morskich, Lechią Gdańsk i Zbigniewem Zalewskim, kustoszem Muzeum Lechii.