• Start
  • Wiadomości
  • Bezpłatne szkolenia online dla osób opiekujących się przewlekle chorymi w domu. Ruszyły zapisy

Bezpłatne szkolenia online dla osób opiekujących się przewlekle chorymi w domu. Ruszyły zapisy

Opiekun rodzinny nie musi być samotnym bohaterem - to hasło, które przyświeca akcji, dedykowanej osobom otaczającym opieką  swoich chorych bliskich w domach. Fundacja Hospicyjna zaczyna cykl darmowych szkoleń pomagających odnaleźć się opiekunom w nowej roli. Dzięki nim zdobędą wiedzę, umiejętności i wsparcie, by lepiej spełniać swoje zadania.
19.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Starszy mężczyzna leży w łóżku, za rękę trzyma go stojąca obok łóżka osoba
Fundacja Hospicyjna przygotowała dwa wykłady online, z których osoby opiekujące się przewlekle chorym w domu dowiedzą m.in jak wykonywać czynności pielęgnacyjne, ćwiczenia rehabilitacyjne, jak komunikować się z chorym, ale też jak dbać o siebie
Fot. Mat. prasowe

 

Poświęcenie - to pierwsza rzecz, która automatycznie kojarzy się z pracą opiekuna rodzinnego. Jednak troska o najbliższych doświadczających choroby nie musi oznaczać rezygnacji z własnych potrzeb i pragnień. Spotkania w formule online mają na celu ukazanie pełnego spektrum możliwości, które stają przed opiekunami, w tym dbania jednocześnie o siebie i o bliskiego.

 

 

Osoba, która troszczy się o chorego w warunkach domowych mierzy się z szeregiem nowych, dotychczas nieznanych wyzwań. Wiążą się one głównie z kwestiami organizacji dnia codziennego, opieki medycznej, a także sferą finansową i emocjonalną. Wiedza i wsparcie potrzebne są także później, w miarę postępowania choroby i niesamodzielności, upływu czasu i coraz bardziej odczuwanego zmęczenia, czasami też pogorszeniem się własnego zdrowia. 

 

 
 

Szkolenia organizowane przez Fundację to cykl bezpłatnych wykładów prowadzonych przez doświadczonych praktyków związanych na co dzień  z Hospicjum Dutkiewicza. Przekazana wiedza pomoże w zdobyciu niezbędnych i praktycznych umiejętności na temat wykonywania czynności pielęgnacyjnych, ćwiczeń rehabilitacyjnych, komunikacji z chorym, dbania o siebie, radzenia sobie ze zmęczeniem oraz świadczeń socjalnych i ulg, które przysługują opiekunom. Pierwsze szkolenia ruszają od piątku 22 października.

 

 

Harmonogram początkowych wykładów:

22.10.2021 - Jak być z bliskim nieuleczalnie chorym? Elementy komunikacji z osobą ciężko i przewlekle chorą. Prowadzi psycholog Anna Marlęga-Woźniak, godz. 13.30-15.00.

Link do rejestracji

 

29.10.2021 – O jakie świadczenia możesz wystąpić jako opiekun, jakie ulgi Ci przysługują, o jaką pomoc możesz się zwrócić do ośrodków pomocy społecznej. Szkolenie prowadzi pracownik socjalny Ewa Starkel, godz. 13.30-14.30

Link do rejestracji 

 

TV

Każdy może pomóc