Festyn w Oliwie: Viva Oliva
Wielkie święto jednej z najstarszych dzielnic Gdańska odbył się w sobotę, 11 czerwca. Ulica Opata Jacka Rybińskiego zamieniła się w deptak pełen atrakcji, na którym swoje stoiska miało ponad 70 artystów, rzemieślników, przedsiębiorców, instytucji, gastronomików, organizacji pozarządowych.
Podczas festynu (jedną z lokalizacji był Plac Inwalidów Wojennych) były m.in. gry plenerowe i spacery z lokalnymi przewodnikami, pchli targ dla dzieci, warsztaty i zabawy, pokazy i treningi sportowe.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTYNU OLIWIE
Festyn w Kokoszkach: Kolejowe Kokoszki
W sobotę odbyła się trzecia edycja festynu "Kolejowe Kokoszki". Na terenie Pozytywnej Szkoły Podstawowej przy ul. Azaliowej odbywały się różne konkurencje i zabawy sportowe, pokazy z udziałem wozów Straży Pożarnej i Straży Miejskiej oraz policyjnych motocyklu służących na co dzień funkcjonariuszom z Wydziału Drogowego komendy miejskiej w Gdańsku. Jedną z atrakcji była też mini ciuchcia.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTYNU W KOKOSZKACH
Festyn na Strzyży: Dzieciom Polski i Ukrainy
W niedzielę, 12 czerwca, odbył się 13. już festyn parafialny, w tym roku pod hasłem "Dzieciom Polski i Ukrainy". Na scenie zlokalizowanej na placu przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Gomółki 9 występowali lokalni oraz ukraińscy artyści, były pokazy Straży Pożarnej i psich zaprzęgów. Nie zabrakło okolicznościowego poczęstunku, w tym kiełbasek z grilla i chleba ze smalcem, pojawiły się także dania ukraińskie.
Prowadzona była zbiórka na dofinansowanie wakacyjnych obozów dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na Strzyży oraz na dzieci z Ukrainy, których także sporo mieszka obecnie w tej dzielnicy. Dochód pochodził m.in, ze sprzedaży ciast upieczonych przez rodziców.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTYNU NA STRZYŻY
Festyn w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce: Wielki Festyn Rodzinny
Przed rozpoczęciem niedzielnego festynu w Parku Oruńskim odbył się koncert pianisty Piotra Pawlaka. Potem na patio swoje umiejętności na fortepianie prezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego na Oruni a utwory w klimacie retro wykonywała pianistka Halina Cichoń-Haras.
W Altanie Parku Oruńskiego można było oglądać m.in. teatralizowane widowisko muzyczne pt. „Lata 20., lata 30.” czy performatywne działania aktorskie w klimacie retro z udziałem, podczas których szczudlarze i aktorzy instytucji przywoływali nastrój ubiegłego stulecia.
Na terenie parku były także warsztaty kapelusznicze a w strefie gier można było zagrać w badmintona, bule lub krykieta.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTYNU W ORUNI