• Start
  • Wiadomości
  • “Fajny chłopak” - bezpłatne warsztaty dla nastolatków o współczesnej męskości

“Fajny chłopak” - bezpłatne warsztaty dla nastolatków o współczesnej męskości

Fundacja Centrum Praw Kobiet - oddział w Gdańsku zaprasza nastolatków w wieku 16-19 lat do udziału w warsztatach “Fajny Chłopak”. Uczestnicy będą mogli porozmawiać o stereotypach; o tym, jak rozumieją męskość we współczesnym świecie. Dowiedzą się także, jakie zachowania są przemocowe i dyskryminujące, a jakie nie. Warsztaty w męskim gronie poprowadzą doświadczeni trenerzy antyprzemocowi Julian Czurko oraz Michał Maciejak.
01.08.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
nastoletni chłopak i dziewczyna stoją obok siebie, z pochylonymi głowami, napis na jego koszulce life is for living
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay.com

 

“Podczas warsztatów “Fajny Chłopak” uczestnicy wspólnie zastanowią się nad tym czym jest męskość i do jakiej roli socjalizowany jest mężczyzna we współczesnym świecie. Czy trzeba być twardzielem, silnym i niepokonanym, który zawsze i wszędzie ze wszystkim sobie radzi? A może jest w tym wszystkim przestrzeń na emocje, proszenie o wsparcie i współodpowiedzialność? Uczestnicy warsztatu będą mogli przekonać się, w jakim stopniu popkultura i stereotypy kształtują zachowania, postawy i wybory oraz jak te kwestie łączą się z przemocą i dyskryminacją” - zachęcają do wzięcia udziału organizatorzy.

 

Dalszy ciąg artykułu pod Kalendarzem Wydarzeń

Innymi słowy, jeśli:

  • czasami masz ochotę powiedzieć komplement, ale zastanawiasz się czy będzie na miejscu lub nad tym, jak może zostać odebrany,
  • zdarza Ci się słyszeć, że twoje zachowanie lub słowa mogą być niewłaściwe, dyskryminujące lub seksistowskie. A może obserwujesz takie sytuacje wśród swoich kumpli, ale nie wiesz jak zareagować?
  • zastanawiasz się, co oznacza męskość we współczesnym świecie, jak w tym wszystkim się połapać?

Te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

 

Jak się zapisać?

Zapisy na bezpłatne warsztaty odbywają się internetowo poprzez wypełnienie formularza. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia 2021 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dla kogo? Dla chłopaków w wieku 16-19 lat

Kiedy? Piątek, 6 sierpnia 2021 r. w godz. 11:00-18:00

Gdzie? Europejskie Centrum Solidarności, 3 piętro, sala 3.35

Ile to kosztuje? Warsztaty są bezpłatne

Liczba miejsc: 8-12

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu mailowego z organizatorką wydarzenia Ola Brodą: wolontariat_gdansk@cpk.org.pl

Osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą posiadać zgodę na udział w warsztatach od rodzica bądź opiekuna prawnego. Zgoda zostanie wysłana drogą mailową po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.  

 

Program warsztatów:

  1. Czym jest przemoc, jaki związek z przemocą ma kwestia władzy i wpływu.
  2. Samoświadomość i poczucie pewności siebie.
  3. 3 Rozwój świadomości ról płciowych i ich związków z przemocą.
  4. Prześledzenie drogi od stereotypu do przemocy przy ugruntowaniu wiedzy o stereotypach i uprzedzeniach.
  5. Uwrażliwienie na funkcjonowanie stereotypów w życiu codziennym.

Warsztaty będę prowadzone przy użyciu technik dramowych, coachingowych, parateatralnych, pogłębionej dyskusji a także za pomocą pracy z ciałem i metaforą.

Podczas warsztatów zapewnione będę przerwy kawowe oraz przerwa obiadowa (wegański catering zapewni Avocado Vegan Bistro).

 

Kto prowadzi zajęcia?

Julian Czurko - trener antyprzemocowy, doktor nauk humanistycznych. Działa w obszarach rozwoju osób i organizacji, pracy twórczej, jest facylitatorem procesów zespołowych.

 

Michał Maciejak - trener antyprzemocowy, pedagog pracujący m.in metodą dramy, wykładowca akademicki. Pracuję głównie z młodzieżą. Przeprowadził ponad 7500 godzin warsztatów oraz szkoleń.

Julian Czurko i Michał Maciejak współtworzą projekt "Sztama w edukacji na rzecz zmiany", polegający na działaniach skupionych na stworzeniu i rozwoju metody edukacji antyprzemocowej dedykowanej chłopcom w wieku szkolnym. W ramach Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMY przeszkolonych zostanie 16 mężczyzn chcących pracować warsztatowo z chłopakami. Jednocześnie nad metodą pracować będzie zespół programowy złożony z ekspertów/ekspertek pracujących w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy. Powstanie także katalog dobrych praktyk stosowanych w innych krajach i przeprowadzone zostaną webinaria z międzynarodowymi ekspertami na temat męskości i udziału mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy ze względu na płeć. Więcej o projekcie "Sztama w edukacji na rzecz zmiany" na profilu na Fb / na stronie internetowej

grafika informująca o warsztatach fajny chłopak
brak autora

 

Warsztaty "Fajny chłopak" dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu ‘’Bezpieczeństwo-Upełnomocnienie-Wsparcie-Wzmocnienie’’.

TV

Video Player is loading.
Reklama
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
1x
    Wiosna budzi się na gdańskich zieleńcach