• Dziewięć medali karateków gdańskiego klubu w międzynarodowych zawodach w Bielsku-Białej

W dniach 15-17 października w stolicy Podbeskidzia po raz XV karatecy z całego świata w różnych kategoriach wiekowych rywalizowali w jednym z największych w Europie turniejów karate olimpijskiego - Polish Open. Zawodniczki i zawodnicy z gdańskiego Klubu Karate i Rekreacji Sonkei zdobyli 1 złoty, 3 srebrne i 5 brązowych medali.
18.10.2021

Julia Daniszewska, zdobywczyni dwóch brązowych medali

Multimedalistką gdańskiego klubu podczas indywidualnych zawodów w Bielsko-Białej okazała się Julia Daniszewska, która wywalczyła dwa brązowe medale w kategorii Junior Kumite oraz w U21 Kumite Female 68+ KG.

Brązowy medal w Master a Kata zdobył Wojciech Pająk.

Dawid Wieciech zdobył srebro w U12 Kumite Male -40 KG, a Piotr Misiuk brąz w U14 Kumiete Male 50+ KG. Obaj chłopcy dołożyli jeszcze srebrny medal drużynowo wraz z Leonem Lelwicem w Under 14 Kata Team Male. W tej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęli Bartosz Chojnacki, Wojciech Wawer i Antoni Mickiewicz.

Dwa gdańskie medale - złoto i srebro - w kategorii Under 14 Kata Team Male

W zawodach tak wysokiej rangi debiutowali Dawid i Aleksander Rewers. Ich start zakończył się sukcesem: Aleksander zdobył srebrny medal w Under 8 Kata Male a Dawid brązowy medal w 9 Years Kata Male.

Łącznie zawodniczki i zawodnicy z gdańskiego Klubu Karate i Rekreacji Sonkei zdobyli 1 złoty, 3 srebrne i 5 brązowych medali.