9 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Adopcji. Z tej okazji, osoby, które zastanawiają się nad adopcją dziecka lub po prostu chcą więcej dowiedzieć się na ten temat, mogą odwiedzić w sobotę, 16 listopada Ośrodek Adopcyjny Fundacji "Dla Rodziny" przy ul. Myśliwskie Wzgórze w Gdańsku.
Mama z rodziny zastępczej: "Takich dzieci jak Kamil z Częstochowy, jest bardzo dużo"
- Poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Kawa i pyszne ciasta to świetne tło dla rozmów o dzieciach, rodzicach, procedurach. Dodatkowo rodzice adopcyjni podzielą się swoimi historiami. Zapewniamy, że będzie szczerze i pachnąco kawą - zachęcają organizatorzy.
Szczegółowy program:
10.00 - 14.00 Możliwość indywidualnych rozmów z pracownikami Ośrodka i rodzicami adopcyjnymi, odpowiedzi na pytania
11.00 - 11.15 Jakie dzieci czekają na adopcję? – odpowiada psycholog Anna Kulka-Dolecka
11.30 - 11.45 Jakich rodziców potrzebują dzieci? – odpowiada psycholog Alicja Kasica-Nowakowska
12.00 - 12.15 Procedury - czy naprawdę są takie straszne? - odpowiada pedagog Joanna Berdys-Kochańska
12.30 - 13.15 Prawdziwe historie adopcji - opowiadają rodzice adopcyjni: o adopcji - dwójki dzieci naraz, o adopcji - opowiada tata i o adopcji - opowiadają mama i tata
Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę 16 listopada 2024, w godz. 10.00 -14.00, w siedzibie Ośrodka Adopcyjnego Fundacji „Dla Rodziny”, ul. Myśliwskie Wzgórze 18A / 2, Gdańsk.
Zgłoszenia: https://dlarodziny.org/aktualnosci/dzien-otwarty-osrodka-adopcyjnego-16-xi-24-sobota/
Fundacja „Dla Rodziny”. Czym się zajmuje, jak działa?
Fundacja „Dla Rodziny” została założona 20 czerwca 2005 r. dzięki zaangażowaniu osób, którym nie jest obojętny los dzieci. Prowadzi Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku.
Główne cele Fundacji to m.in.: propagowanie i tworzenie zastępczego rodzicielstwa dla dzieci osieroconych, osamotnionych i odrzuconych, potrzebujących wydolnej wychowawczo rodziny, udzielanie wszechstronnej pomocy rodzinom, prowadzenie działań profilaktycznych zapobiegających niepowodzeniom rodzinnym, przeciwdziałanie patologiom społecznym (alkoholizm, narkomania i przemoc) oraz profilaktyka problemów wynikających z uzależnień i przemocy.
Dzieciństwo bez Przemocy. Reaguj na krzywdę dzieci, dołącz do kampanii
Cele Fundacji są realizowane poprzez:
- Prowadzenie Ośrodka Adopcyjnego na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2011r o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
OŚRODEK WYKONUJE SWOJE ZADANIA NIEODPŁATNIE! - szkolenie rodzin adopcyjnych i zastępczych
- prowadzenie poradnictwa i wsparcia terapeutycznego dla rodzin adopcyjnych i naturalnych
- prowadzenie terapii rodzinnej
- diagnoza psychologiczno-pedagogiczna dziecka
- prowadzenie mediacji rodzinnych
- współpraca z pokrewnymi stowarzyszeniami i organizacjami w Polsce i zagranicą
- współpraca z organami administracji państwowej i samorządowej oraz osobami i instytucjami w zakresie wymienionym w celach działania Fundacji