Jak wygląda codzienność akademicka na Politechnice Gdańskiej? Będzie można się o tym przekonać podczas Dnia Otwartego, który zaplanowano 20 marca w godz. 9.00-14.00.
Na uczestników czekać będzie bogaty program wydarzeń. Będą spotkania z wykładowcami i studentami, gra terenowa, prezentacje Centrum Rekrutacyjnego oraz zwiedzanie zakamarków PG. Zaplanowano również 20-minutowe wykłady o tematyce popularnonaukowej oraz Forum Organizacji i Kół Akademickich. Swoją działalność zaprezentują studenci z 50 kół.
Dla nauczycieli przygotowano specjalny program obejmujący m.in. prezentacje o współpracy Politechniki Gdańskiej z liceami i technikami oraz zajęcia poświęcone nowoczesnym metodom nauczania młodzieży, w tym warsztaty rozwijające kompetencje tutorskie i pokazujące, jak wykorzystać narzędzia AI w pracy dydaktycznej.
Czyste Miasto Gdańsk na płocie - nowa gra terenowa dla szkół i rodzin
GUMed i Dzień Otwarty
Dzień Otwarty na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się z kolei 17 kwietnia w budynkach kampusu głównego, w Centrum Sportu GUMed, Zakładzie Medycyny Sądowej oraz na Wydziale Farmaceutycznym.
Uczestnicy będą mogli spotkać się ze studentami, wysłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach oraz zwiedzić budynki uczelni. Podczas wydarzenia przedstawione zostanie wszystkie 19 kierunków studiów oraz zasady rekrutacji.
Studenci są siłą naszej uczelni. Rozwijają swoje pasje i poszerzają wiedzę w kołach naukowych (które sami tworzą) i innych świetnie działających organizacjach. Podczas Dnia Otwartego podzielą się z Tobą tym, co najciekawsze. Masz pytania? Na pewno chętnie na nie odpowiedzą - zachęcają przedstawiciele tej medycznej uczelni.
Sztuka i sport
Do 20 marca na Dni Otwarte zaprasza Akademia Muzyczna w Gdańsku pod hasłem „Twoja muzyka zaczyna się w AMuz”. W programie indywidualne konsultacje z pedagogami i lekcje otwarte. Szczegóły rozpisano w detalach na stronie uczelni.
Wiosenne Dni Otwarte Akademii Sztuk Pięknych odbędą się w dniach 20–21 marca w godzinach 10.00–14.00 na terenie patio ASP, Wielkiej Zbrojowni, Małej Zbrojowni oraz Domu Angielskiego.
Uczestnicy dni otwartych będą mogli zwiedzić uczelniane pracownie, uczestniczyć w warsztatach, obserwować różne etapy procesów twórczych. W kuluarach będzie można porozmawiać o studiach, codziennej pracy artystycznej i wymaganiach niezbędnych, by dołączyć do społeczności Akademii.
Przyszli studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu będą mogli poznać uczelnię od środka 27 marca w godzinach 9.00-13.00.
W trakcie Dnia Otwartego, który odbędzie się na terenie uczelni, uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą 12 kierunków studiów, zobaczyć miejsca, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne i treningi sportowe oraz porozmawiać z wykładowcami i studentami. W programie znalazły się też prezentacje kierunków, pokazy sportowe i artystyczne, mini warsztaty, projekcje filmów, a także pokazy sportów walki, technik interwencji i pierwszej pomocy.
@awfis.gda ? Dzień Otwarty AWFiS w Gdańsku Wpadnij, zobacz jak wygląda uczelnia od środka i poznaj ekipę studentów ? ? 27.03.2026 ? AWFiS Gdańsk Twój ruch – startuj z nami! ✈️ #dzieńotwarty #awfis #studia #gdańsk #samolot ♬ original sound - Wob Ross
Tysiące uczniów i rodziców na Targach Szkół Ponadpodstawowych