• Start
  • Wiadomości
  • Challenge Gdańsk w czerwcu. Organizatorzy zapraszają sztafety firmowe do udziału w szczytnym celu

Challenge Gdańsk w czerwcu. Organizatorzy zapraszają sztafety firmowe do udziału w szczytnym celu

Challenge Gdańsk to impreza triathlonowa należąca do międzynarodowego cyklu Challenge Family. W dniach 18-19 czerwca 2022 roku odbędzie się jej druga edycja. Organizatorzy zapraszają sztafety firmowe do rywalizacji w szczytnym celu - ukończenie średniego dystansu to 112 złotych, które organizatorzy przekażą na konto Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.
11.01.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W 2021 roku jedną z gdańskich sztafet tworzyli (od lewej): żeglarka Małgorzata Białecka (jechała na rowerze), Adam Korol - były świetny wioślarz a obecnie dyrektor Biura Prezydent Gdańska ds. Sportu (pobiegł) oraz Alicja Pęczak - była mistrzyni pływania (płynęła)
W 2021 roku jedną z gdańskich sztafet tworzyli (od lewej): żeglarka Małgorzata Białecka (jechała na rowerze), Adam Korol - były świetny wioślarz a obecnie dyrektor Biura Prezydent Gdańska ds. Sportu (pobiegł) oraz Alicja Pęczak - była mistrzyni pływania (płynęła)
fot. GOS

 

Challenge Family to globalny cykl imprez triathlonowych organizowany w 27 krajach na czterech kontynentach. Pierwsza impreza w Gdańsku odbyła się w dniach 19-20 czerwca 2021 roku. Wystartowało ponad 700 zawodniczek i zawodników z 17 krajów. Pierwszego dnia rywalizowano indywidualnie i w sztafetach na dystansie sprinterskim, drugiego - na średnim dystansie. Triathloniści z całego świata zdecydowali, że gdańska odsłona zawodów była najlepsza, spośród wszystkich imprez odbywających się w ubiegłorocznym cyklu.

Druga edycja Challenge Gdańsk odbędzie się 18-19 czerwca 2022. Zapisy trwają już od sierpnia 2021.

Organizatorzy zapraszają też firmy do udziału w rywalizacji sztafet - Corporate Relay. 

– Pomysł tej rywalizacji nie jest nowy, podczas corocznego spotkania dyrektorów wszystkich wyścigów Challenge Family długo rozmawiałem z organizatorami zawodów w Roth. Tam każdego roku na pełnym dystansie startuje około 700 sztafet, a pakiety dla nich sprzedają się jeszcze szybciej niż pakiety dla zawodników indywidualnych, a firmy wręcz licytują możliwość zgłoszenia większej ilości sztafet. W pierwszym roku stawiamy sobie za cel zgromadzenie na starcie dystansu średniego 100 sztafet – mówi dyrektor gdańskich zawodów Adam Greczyło.

Dystans średni rozgrywany będzie w niedzielę, 19 czerwca. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Każdy z uczestników sztafety pokonuje tylko jedną, wybraną dyscyplinę sportu. 

Każda sztafeta firmowa, która dotrze do mety dystansu średniego to 112 złotych, które organizatorzy przekażą na konto Pomorskiego Hospicjum dla dzieci. 

– Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Dzięki Państwa udziałowi w zawodach nasze rodziny poczują wsparcie, które jest wiarą w lepsze jutro – zachęca do udziału w zawodach Monika Bojarczuk, kierownik biura Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

– Sto sztafet to minimum 11 200 złotych, które trafi na konto hospicjum, a może na starcie uda nam się zgromadzić więcej sztafet, co spowoduje, że kwota będzie tylko większa – kończy Greczyło.

Wszystkie firmy zainteresowane udziałem w rywalizacji Corporate Relay oraz poznaniem wszystkich możliwości tego projektu organizatorzy zapraszają do kontaktu mailowego: info@challenge-poland.com

 

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Od 2008 roku obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego w ich własnych domach, gdy rodzice i lekarze podejmują decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Celem opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny.

24 godziny na dobę pełnimy specjalistyczną opiekę medyczną, 7 dni w tygodniu, w dni zwykłe i święta. Wysoko wykwalifikowany zespół hospicjum dysponujący specjalistycznym sprzętem jest w stanie zapewnić choremu dziecku i jego rodzinie bezpieczny pobyt w domu. Oznacza to, że gdy dziecko umiera, otaczają go najbliżsi w jego własnym domu. Wychodzimy z założenia, że żaden najpiękniejszy, najlepiej wyposażony szpital czy hospicjum stacjonarne nie jest w stanie zastąpić domu i jego rodzinnego ciepła.

Często zdarza się, że rodziny poza chorobą dziecka borykają się z poważnymi trudnościami finansowymi. Brakuje środków na jedzenie, opał, środki czystości, a nawet leki. Sprawy z pozoru dla nas proste dla rodzin naszych podopiecznych urastają do rangi niewykonalnych. Często odsyłani z urzędu do urzędu tracą poczucie, że coś można w ich życiu jeszcze zmienić, brakuje im siły. W swojej bezradności mogą liczyć na naszą pomoc. Również w takiej sytuacji jesteśmy z naszymi rodzinami. Staramy się w miarę naszych możliwości oraz poprzez naszych przyjaciół zapewnić im pomoc socjalną pod każdą postacią.

 

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku