Centrum Pracy Socjalnej 3 w nowej siedzibie. Poprzednia lokalizacja nieaktualna

Od piątku, 27 grudnia, Centrum Pracy Socjalnej 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie mieścić się będzie w nowej siedzibie, tj. przy ul. Gościnnej 17 w Gdańsku. Tam niezbędne wsparcie uzyskają potrzebujące osoby z dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Wcześniejsza lokalizacja CPS 3 przy ul. Dyrekcyjnej 5 będzie nieaktualna.
27.12.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwupiętrowy budynek z czerwonej cegły z wieloma oknami, po środku na parterze drzwi wejściowe
Budynek przy ul. Gościnnej 17 w Gdańsku to nowa siedziba Centrum Pracy Socjalnej 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
fot. MOPR

Budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami

Na drugim piętrze wyremontowanego budynku przy ul. Gościnnej 17, który jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ma zewnętrzną windę i przestronne pomieszczenia biurowe, wsparcia udzielać będzie łącznie 21 specjalistek i specjalistów Centrum Pracy Socjalnej 3. To przede wszystkim pracownicy socjalni, ale też prawnik i psycholog.

Nowa lokalizacja Centrum ma też poprawić dostęp do usługi w tym rejonie miasta.

Pomoc adekwatna do potrzeb  

Zespół „3” będzie do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców tej dzielnicy w godzinach pracy MOPR: w poniedziałki, wtorki i czwartki od 7.30 do 15.30 (wyjątek we wtorek, 31 grudnia 2024 r. do godz. 12.00), w środy od 8.00 do 17.00 oraz w piątki od 7.30 do 14.30, tel.: 58 691 94 10 oraz e-mail: mopr@gdansk.gda.pl.

Pracowniczki i pracownicy CPS m.in. wspierają osoby starsze, rodziny z problemami opiekuńczo-wychowawczymi oraz osoby z niepełnosprawnościami. Kwalifikują podopiecznych do uzyskania świadczeń pomocowych, podpowiadają, jak rozwiązać życiowy problem. Zapewniają osobom potrzebującym, uprawnionym m.in. pomoc finansową, rzeczową, specjalistyczną, w zakresie poradnictwa psychologicznego, prawnego i usług opiekuńczych. Służą wsparciem informacyjnym, aktywizującym zawodowo oraz społecznie. Gdy wymaga tego sytuacja, kierują potrzebujących także do innych instytucji i organizacji pomocowych w mieście. W działania na rzecz mieszkanek i mieszkańców włączają też lokalną społeczność. Chodzi o to, aby efekt niesionej pomocy był jak najlepszy i adekwatny do potrzeb.

Kiosk profilaktyczny w pomorskim NFZ. Coraz więcej chętnych na badania

 

TV

Święty Mikołaj przyjechał do Świbna