Inwestycję zaplanowano na niewielkim odcinku drogi liczącym w sumie około 200 metrów długości. Przebiega ona pomiędzy kilkoma blokami mieszkalnymi a garażami.
W ramach robót wybudowane zostaną fragmenty drogi, które stanowić będą dojazd do pobliskich posesji, istniejących miejsc postojowych oraz garaży. Pierwszy fragment drogi, o długości blisko 84 metrów i szerokości 4,5 m, będzie wysokościowo dopasowany do krawężnika przy istniejącym chodniku. Kolejny fragment drogi, o szerokości 5m, dostosowany będzie do wjazdów do garaży, wjazdów na posesję oraz istniejących dróg manewrowych przy miejscach postojowych znajdujących się pomiędzy budynkami. Jego długość wyniesie niecałe 113 m. Powstaną dwa dodatkowe miejsca postojowe o wymiarach 2,5x5,5m. Zaprojektowano również, na całej długości, chodnik jednostronny oraz chodnik przejezdny na istniejących drogach manewrowych.
Problemem na tej drodze jest brak odwodnienia. Dlatego wybudowana bądź przebudowana (na istniejącej sieci) zostanie kanalizacja deszczowa.
Nowa jezdnia będzie jednostronnie pochylona, a wody deszczowe częściowo odprowadzane do wpustów deszczowych, lub poprzez krawężnik odwodnieniowy do niecki z roślinnością hydrofitową.
Co ciekawe, w zależności od odcinka drogi jej nawierzchnia będzie się różnić. Zaprojektowano bowiem: powierzchnię bitumiczną na powierzchni 1352,9 mkw i powierzchnię z kostki betonowej, która obejmie 28,6 mkw. Miejsca postojowe i wjazdy będą miały także nawierzchnię bitumiczną, a na chodnikach ułożone zostaną płytki o wymiarach 30x30 cm.
Wykonany zostanie również ogród deszczowy z roślinnością hydrofitową. Jego powierzchnia wyniesie 76,70 mkw. Maksymalny poziom wody wyliczony został na 50 cm. Natomiast przeciętny poziom wody wynosić będzie do 30 cm. W związku z tym, że w znajdującej się tutaj glebie występują tzw. grunty niechłonne, zaprojektowano ogród deszczowy typu mokrego. Pojawią się tam m.in. takie rośliny, jak pałka delikatna, manna mielec i krwawnica pospolita.
- Otwarcie ofert przewidziano na 3 czerwca. Prace mają potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Jak informują wnioskodawcy zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego, realizacja tego projektu "wpłynie na bezpieczeństwo dojazdu służb ratunkowych, zlikwiduje uciążliwości mieszkańców związane z dojazdem do szkoły Gedanensis, uatrakcyjni wygląd̨ dzielnicy i ułatwi życie mieszkańcom. Projekt zakłada (w końcowej fazie) przyłączenie drogi do modernizowanej ulicy Chodkiewicza - dojazd do domu opieki "Za Sosnami" i stworzenie najrozsądniejszego i wygodnego ruchu jednokierunkowego".