Gdzie i jak kupić bilet online

Masz smartfon lub tablet z dostępem do Internetu? Kup bilet na gdańską komunikacje miejską online! Wystarczy pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym aplikację, która umożliwi zakup biletu w każdej sytuacji. Będzie szybciej, taniej i wygodniej.
02.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Telefon komórkowy w dłoni. Na wyświetlaczu czarny kod do skanowania

Bilety komunikacji miejskiej w Gdańsku można kupować online w aplikacjach mobilnych. Poniżej przedstawiamy sześć z nich. Wszystkie oferują bilety umożliwiające podróżowanie tramwajami, autobusami, trolejbusami, pociągami także po Trójmieście i po całej metropolii. 

Ogólne zasady zakupu biletów:

  1. Najpierw należy na swoje urządzenie mobilne pobrać jedną z aplikacji (GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash, zbiletem),
  2. Potem wymagana jest rejestracja w aplikacji (każda z nich prowadzi krok po kroku przez ten etap),
  3. Po rejestracji czas na doładowanie konta środkami finansowymi lub podpięcie karty płatniczej, z której ściągana będzie należność,
  4. Następnie trzeba przejść do zakupu: wybrać miasto, ewentualnie wskazać też nr pojazdu lub linii oraz rodzaj biletu,
  5. Po wybraniu biletu należy potwierdzić zakup,
  6. Otrzymanie potwierdzenia transakcji jest równoznaczne ze skasowaniem biletu,
  7. Okazujemy go do kontroli wyłącznie na urządzeniu mobilnym, na które pobrana została aplikacja.

WAŻNE: by zakupić bilet online potrzebny jest dostęp do internetu. 

Gdzie można kupić bilet online?

logo jakdojade.pl

W tej aplikacji zaczynamy od wyboru jednej z dwóch opcji pojawiających się na ekranie “włącz lokalizację i znajdź miasto” lub “przeglądaj dostępne miasta”. Po zaznaczeniu Gdańska użytkownik zostanie przeniesiony do okna, gdzie w prawym dolnym rogu pojawi się ikonka “bilety”. Po jej zaznaczeniu będzie możliwość zakupu biletów “przejazdowych, czasowych, krótkookresowych". Następnym krokiem jest rejestracja użytkownika. Gdy podamy swoje dane, system umożliwi płatność blikiem lub e-portfelem. Portfel można doładować w dowolnym momencie np. kartą płatniczą.

 

Więcej na temat aplikacji jakdojade.pl znajdziemy tutaj.

logo mPay

W tej aplikacji zaczynamy od rejestracji. Gdańsk funkcjonuje tu samodzielnie. W lewym górnym rogu pojawi się opcja “komunikacja miejska”. Do wyboru mamy dwie opcje “normalne bilety Trójmiasto” lub “ulgowe bilety Trójmiasto”. Autobus, tramwaj, trolejbus - to kolejne trzy propozycje. Po wybraniu oczekiwanego środka transportu system przeniesie nas do propozycji zakupy właściwego biletu. Potem już tylko płatność i gotowe. 

 

Więcej informacji na temat aplikacji mpay.pl znajdziemy tutaj

logo zbiletem.pl

Aby skorzystać z tej aplikacji należy wpisać numer telefonu. Po udanej weryfikacji użytkownik zostanie przeniesiony do wyboru miasta w którym chce korzystać z aplikacji. Gdańszczanie zaznaczają “Trójmiasto (MZKZG)". Tutaj, w pierwszej kolejności pojawiają się trzy propozycje najczęściej kupowanych biletów. Jeśli nie znajdziemy w tych podpowiedziach biletu, którego szukamy, wciskamy “kup inny bilet”. Następnie “ulgowy lub “normalny”. Niezależnie od wyboru, następną opcją będzie zaznaczenie, czy chodzi nam o bilet “czasowy” czy “jednoprzejazdowy”. Wybieramy interesującą nas opcję, rodzaj biletu, akceptujemy i płacimy poprzez najwygodniejszą dla nas formę. 

 

Więcej informacji na temat aplikacji zbiletem.pl znajdziemy tutaj.

logo gopay24.pl

Aby się zarejestrować także w pierwszej kolejności należy podać numer telefonu. Na dole ekranu (lewy róg), pojawi się opcja wyboru miasta. Zaznaczamy "MZKZG - Trójmiasto". “Zakup biletu” to jedna z trzech opcji, którą równocześnie widać na ekranie telefonu. Do wyboru pojawiają się kolejne trzy opcje: tramwaj, autobus, trolejbus. Po zaznaczeniu np. “tramwaj” aplikacja przeniesie nas do możliwości zakupu jednorazowego, 24- lub 72-godzinnego biletu lub okresowego. Po wyborze interesującej nas opcji przechodzimy do zakupu konkretnego biletu.   

 

Więcej informacji na temat aplikacji gopay24.pl znajdziemy tutaj

logo mobilet.pl

W tej aplikacji rejestracja jest najbardziej skomplikowana. Aby ją ściągnąć, należy podać dokładne dane i adres mailowy na który wysyłany jest kod aktywacyjny. Po otwarciu maila trzeba kliknąć w link aktywujący i ponownie zalogować się w aplikacji. Na jednej z czterech pół, w prawym górnym rogu pojawi się “komunikacja miejska”. Na środku ekranu zobaczymy napis “dodaj przewoźnika”. Gdy klikniemy, pojawi się długa lista miast i przewoźników. Po zaznaczeniu "MZKZG (Trójmiasto)" pojawią się dwie opcje: “normalne” lub “ulgowe”. Dalej wybieramy interesujący nas bilet lub konfigurację biletów i płacimy.

 

Więcej informacji na temat aplikacji mobilet.pl znajdziemy tutaj.

skycash

Pierwszym krokiem rejestracji jest podanie numeru telefonu. Gdy już przejdziemy ten etap, wchodzimy w jedno z piętnastu niebieskich okienek o nazwie "komunikacja miejska". Następnie wybieramy lokalizację, która nas interesuje. W tej aplikacji Gdańsk, Sopot i Gdynia kryją się pod hasłem “Trójmiasto (MZKZG)” - czyli Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej. W zależności od potrzeb, klikamy opcję bilet “normalny” lub “ulgowy” (lewy górny ekran). Po wciśnięciu odpowiedniej opcji pokażą się rodzaje dostępnych biletów (od jednorazowego przejazdu po bilet 72-godzinny MZKZG). Następnie wybieramy rodzaj i liczbę biletów i akceptujemy transakcję. 

 

Więcej informacji na temat aplikacji znajdziemy tutaj

 

TV

Święty Mikołaj przyjechał do Świbna