Biało Zielone Ladies Gdańsk mistrzyniami Polski w rugby! To 14. w historii tytuł

Przebieg meczu był dramatyczny – Biało Zielone Ladies Gdańsk schodziły na przerwę do szatni przegrywając z Legią Warszawa 5:12. Ostatecznie rugbystki z Gdańska pokonały warszawianki 19:12 zapewniając sobie tym samym 14. tytuł mistrzyń Polski w 7-osobowym rugby kobiet.
05.05.2024
Grupa zawodniczek rugby pozuje do zdjęcia po zwycięskim meczu, który zapewnił im mistrzostwo Polski. Kobiety są uśmiechnięte i pokazują palcem numer 1. Między nimi stoi baner z napisem Mistrzynie Polski rugby 7  oraz złoty puchar.
Biało Zielone Ladies Gdańsk po raz 14 w historii zdobyły tytuł mistrzyń Polski rugby 7.
Źródło: bialozielonerugbygdansk.pl

Ósmy turniej szczęśliwy dla gdańszczanek

Ósmy – finałowy turniej mistrzostw Polski sezonu 2023/2024 w 7-osobowym rugby kobiet odbył się w sobotę, 4 maja 2024 roku w Gdańsku. W turnieju udział wzięło czternaście drużyn. Poprzedni – 7. turniej odbył się dwa tygodnie temu (20 kwietnia) w Rudzie Śląskiej. Triumfowały wtedy Legionistki – wicemistrzynie kraju, zajmujące drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Na sobotnim turnieju w Gdańsku warszawianki miały mniej szczęścia. W wielkim finale rugbystki ze stolicy spotkały się ponownie z Ladies. Gdańszczanki wygrały 19:12 zapewniając sobie 14 tytuł mistrzyń Polski w 15-letniej historii klubu, prowadzonego od samego początku przez trenera Janusza Urbanowicza.

Biało Zielonym złożyła gratulacje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

- Nasze mistrzynie! Biało Zielone Ladies Gdańsk tryumfują po raz kolejny, zdobywając 14 tytuł Mistrzyń Polski Duma rozpiera! Jestem z Was niesamowicie dumna. Gratulacje dziewczyny!

- napisała na swoim profilu FB Aleksandra Dulkiewicz.

Drugie miejsce w gdańskim turnieju zajęły Legionistki, trzecie Diablice z Rudy Śląskiej.

Zwyciężając turniej Biało-Zielone zdobyły złoty medal mistrzostw Polski, srebrny medal przypadł Legii Warszawa, a brązowy Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Mecz rugbystek. Cztery kobiety, po dwie z przeciwnych drużyn podnoszą dwie inne kobiety do góry, które będąc na rękach koleżanek walczą o piłke.
Finałowy mecz z Legią Warszawa był emocjonujący, a gra efektowna.

Emocje do końca

Podczas finałowego meczu było podwójnie gorąco: aura zapewniła prawdziwie letnią temperaturę, a rugbystki obu drużyn – wielkie emocje. Tak relacjonuje je strona bialozielonerugbygdansk.pl:

"Rozpoczęcie meczu dalekim kopem przez Martynę Wardaszkę dało dużą przewagę terytorialną gdańszczankom. Szybkie zamknięcie w obronie tuż przed polem Legii oraz doskonała szarża Patrycji Zawadzkiej sprawiły mnóstwo problemów drużynie ze stolicy. Piłkę w przegrupowaniu wygrała Wardaszka, która podała Patrycji Zawadzkiej, a ta do Małgosi Kołdej. 5:0 dla Ladies już w pierwszej akcji meczu!

Następne punkty zdobywa Legia Warszawa po bardzo długiej i doskonale zbudowanej akcji. Piękne podanie do nabiegającej zawodniczki i Legia zdobywa punkty na środku. 5-7 dla Warszawianek.

Na sam koniec pierwszej połowy punkty po pięknym zabiegnięciu Czumer-Iwin do Zaishliuk zdobywa Tamara. Wynik 5:12 dla Legii.

Ladies po przerwie od razu odrabiają wynik! Oliwia Strugińska wykorzystała swoją szybkość i trochę miejsca na skrzydle. Remis 12:12! Ależ mecz, pełen emocji i walki z obu stron! Przez kolejnych 5 minut obie drużyny miały okazje do zdobycia punktów.

O wyniku meczu zdecydowała indywidualna akcja Katarzyny Kozłowskiej, która kilkoma zwodami i pracą na nogach przedarła się przez obronę Legii Warszawa i położyła punkty na środku! Udane podwyższenie Martyny Wardaszki i Ladies wygrywają 19:12!"

Mecz rugby kobiet. Dwie zawodniczki z przeciwnych drużyn walczą zaciekle o piłkę, wyrywając ją sobie z rąk. w tle biegną trzy inne rugbystki.
W finałowym starciu gdańszczanki okazały się mocniejsze od warszawianek i wygrały mecz 19:12.