Pouczenia i mandaty za wejście do lasów. Co wolno a czego nie wolno w czasie epidemii
- Badania naukowego, realizowanego metodą ankiety on-line, dotyczącego percepcji izolacji społecznej w trakcie trwania epidemii Covid-19, podjęliśmy się w Instytucie Geografii Uniwersytetu Gdańskiego - mówi Joanna Stępień, współautorka badania, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. - Wykonujemy je wspólnie z naukowcami z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Badanie prowadzą: profesor Tomasz Michalski, dr Joanna Stępień z Uniwersytetu Gdańskiego i dr n.med. Przemysław Waszak i dr n.med. Jakub Grabowski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Celem badania jest poznanie opinii na temat zaleceń pozostania w domu w okresie epidemii koronawirusa, trudności, które towarzyszą izolacji domowej i społecznej, samopoczucia mieszkańców Polski w tym czasie. Wyniki pomogą w identyfikacji efektów społecznej izolacji i jej wpływu na zdrowie oraz samopoczucie ludzi.
Jak mówią naukowcy we współczesnych dziejach naszego kraju nie było dotychczas wydarzenia, w szczególności dotyczącego zdrowia, dotykającego w takiej skali całego społeczeństwa, a jednocześnie którego skutki wpływałyby na nasze życie tu i teraz, dlatego tak ważna jest diagnoza na temat tego jak radzimy sobie z izolacją społeczną.
Wszystkie udzielone informacje zostaną wykorzystane tylko do celów naukowych, będą analizowane i prezentowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych, w żaden sposób nie będą łączone z konkretną osobą. Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny i przeznaczony dla osób pełnoletnich.
Ankieta on-line na temat izolacji w pandemii koronawirusa. WYPEŁNIJ