• Aż 12 medali zdobyli łyżwiarze szybcy gdańskiego Stoczniowca. Największa gwiazda: Szymon Palka

W dniach 29-31 października w Tomaszowie Mazowieckim odbywały się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. Wśród mężczyzn rządzili panczeniści Stoczniowca Gdańsk, którzy zdobyli 7 złotych medali, 2 srebrne i 3 brązowe. Aż czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Szymon Palka.
01.11.2020
Gdańszczanie na najwyższym stopniu podium po biegu drużynowym na 8 okrążeń: Marcin Bachanek, Sebastian Kłosiński, Szymon Palka

Szymon Palka zdobył złote medale na 5000 i 10000 metrów, biegu ze startu wspólnego oraz z Marcinem Bachankiem i Sebastianem Kłosińskim w biegu drużynowym. Zdobył też brąz na 1500 metrów, gdzie ze zwycięstwa cieszył się Bachanek. Dwa złote medale w sprintach na 500 i 1000 metrów wywalczył Artur Nogal.

- Nigdy nie miałem tak wielu złotych medali na mistrzostwach Polski i to jest dla mnie super sprawa. Wprawdzie nie ma mojego największego konkurenta Artura Janickiego i tylko w związku z tym może być mały niesmak. Życzę mu dużo zdrowia i mam nadzieję, że w przyszłym roku na tych najdłuższych dystansach sprawdzimy się w bezpośrednim pojedynku - mówił na zakończenie imprezy Szymon Palka.

Ze wszystkich konkurencji w rywalizacji mężczyzn gdańszczanie oddali tylko jedno złoto: w drużynowym sprincie, gdzie zajęli drugie miejsce.