AP Orlen zremisowało w Krakowie. Świetna druga połowa nie wystarczyła

Piłkarki AP Orlen Gdańsk zremisowały na wyjeździe z zespołem AZS UJ Kraków 2:2 a bramki dla gdańszczanek zdobyły Julia Włodarczyk i Kim Sanford. Sobotni remis pozwolił gdańskiej drużynie na przesunięcie się w górę tabeli Orlen Ekstraligi Kobiet.
19.03.2023
Czarnoskóra zawodniczka w białej koszulce
Kim Sanford zdobyła drugiego gola dla gdańskiej drużyny

W 7. minucie zupełnie niepilnowana Aleksandra Nieciąg nie miała problemów, żeby umieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Martę Michlewicz. W 29. minucie wyrównała Julia Włodarczyk, która zwodem minęła Wiktorię Malinowską i oddała celny strzał.

Krakowianki minutę później ponownie wyszły na prowadzenie. Nieporozumienie w obronie gdańszczanek wykorzystała Paulina Guzik.

W drugiej części spotkania gdańszczanki z minuty na minutę zdobywały coraz większą przewagę, która zaowocowała wyrównującym golem w 66. minucie. Po faulu na Julii Włodarczyk w bocznym sektorze boiska, do dośrodkowania podeszła Klaudia Dymińska, która zagrała wprost na głowę Kim Sanford. 23-letnia Amerykanka nie miała problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W końcówce spotkania przed świetnymi szansami na zdobycie decydujących bramek stanęły m.in. Marcelina Preuss, ale w sytuacji „sam na sam” zagrała do rąk Karoliny Klabis oraz Klaudia Słowińska, której uderzenie zostało zablokowane przez obrończynię UJ.

- W pierwszej połowie nie graliśmy jako zespół, byliśmy indywidualistyczni. W drugiej części spotkania poprawiła się nasza komunikacja, pomagałyśmy sobie. Skupiłyśmy się na ciężkiej pracy i nasza gra to pokazała. Cieszę się, że udało nam się wywalczyć punkt. Miałyśmy dużo szans na wygranie tego meczu, ale fakt, że dwukrotnie przegrywałyśmy i wyszłyśmy z tego świadczy o naszym charakterze - powiedziała po meczu Kim Sanford.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło gdańszczankom przesunąć się na dziewiąte miejsce w tabeli, ale czasu na odpoczynek przed kolejnym meczem jest niewiele. W środę, 22 marca, AP Orlen czeka starcie w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski w Myślenicach, gdzie o awans do ćwierćfinału powalczą z miejscowym Respektem.

AZS UJ Kraków – AP Orlen Gdańsk 2:2 (2:1)

Bramki: Nieciąg 7’, Guzik 30’ – Włodarczyk 29’, Sanford 66’

AZS UJ: Klabis, Smaza, Nieciąg, Zapała, Woźniak, Malinowska, Mordel (Sroka), Dyśkowska (Derus), Guzik (Solawa), Pleban (Bińkowska), Wójcik

AP Orlen: Michlewicz, Szewczuk (Kołodziejek), Sanford, Sirant, Zimecka, Włodarczyk (Skrzypczyk), Słowińska, Dymińska (Chaika), Okoń (Tarnawska), Grzywińska (Preuss), Kirsch-Downs

W maju kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Ergo Arenie!