• Pierwszy ligowy mecz na wiosnę i od razu zwycięstwo. Bohaterką zespołu AP Lotos - Priscilla Hagan

W niedzielę, 7 marca, piłkarki AP Lotos Gdańsk zainaugurowały rundę wiosenną ekstraligi. W Bydgoszczy pokonały miejscowy Sportis KKP 2:1, oba gole dla gdańskiego zespołu zdobyła Priscilla Hagan z Ghany.
07.03.2021
Priscilla Hagan w akcji

- KKP to trudny przeciwnik, ale jestem przekonany, że to zespół w naszym zasięgu - mówił trener gdańszczanek Tomasz Borkowski.

Jego podopieczne od początku spotkania w Bydgoszczy były bardzo aktywne, kilka razy próbowały zagrozić bramce gospodyń. Jednak w 17. minucie błąd gdańskiej defensywy wykorzystała Edyta Sobczyk, pokonując Magdę Kołacz.

W 40. minucie piłkę z autu wyrzucała Angelika Kołodziejek, przejęła ją Kornelia Okoniewska, która zagrała do dobrze ustawionej Priscilli Hagan. Niespełna 25-letnia napastniczka wyprzedziła obrończynię Sportisu i pewnym strzałem przy słupku nie dała szans bramkarce gospodyń.

W 53. minucie piłka ponownie trafiła pod nogi Hagan, która skutecznym zwodem minęła w polu karnym Weronikę Helińską i celnym uderzeniem podwyższyła na 2:1, która została bohaterką AP Lotosu.

Hagan to reprezentantka Ghany, ma 165 cm wzrostu, jest silna i dynamiczna. Jesienią grała w ROW Rybnik, w którym rozegrała siedem meczów, zdobyła dwa gole. W zimowym oknie transferowym dołączyła do zespołu z Gdańska. Wcześniej występowała w ligach tureckiej, szwajcarskiej, rumuńskiej i czeskiej.

Po tym zwycięstwie podopieczne trenera Borkowskiego awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli kosztem Olimpii Szczecin, która uległa na własnym boisku Czarnym Sosnowiec 0:5. Kolejne spotkanie AP Lotos rozegra w sobotę, 13 marca, w Gdańsku właśnie z Olimpią.

AP Lotos Gdańsk - Sportis KKP Bydgoszcz 2:1 (1:1)