• Aż pięć goli na wyjeździe. Wysokie zwycięstwo piłkarek AP Lotos

Aż pięć goli na wyjeździe. Wysokie zwycięstwo piłkarek AP Lotos

Piłkarki AP Lotos nie miały litości dla przedostatniego w tabeli ekstraligi kobiet Rolnika B. Głogówek. Gdańszczanki w sobotę, 20 marca, wygrały aż 5:0. - To bardzo ważne trzy punkty, do Gdańska wracamy z uśmiechem na twarzach - mówiła Julia Włodarczyk, zdobywczyni dwóch goli.
21.03.2021
Julia Włodarczyk zdobyła dwie bramki

Trzeci mecz i trzeci bez porażki a drugi zwycięski. Taki jest bilans debiutującego w piłkarskiej ekstralidze kobiet w rundzie wiosennej zespołu AP Lotos Gdańsk. Najpierw było wyjazdowe zwycięstwo ze Sportis KKP Bydgoszcz 2:1, potem remis u siebie z Olimpią Szczecin, teraz - w sobotę, 20 marca - wysokie wyjazdowe zwycięstwo w Głogówku.

Wynik już w 6. minucie otworzyła Julia Włodarczyk, która otrzymała świetne podanie od Jagody Szewczuk. Tuż przed przerwą role się odwróciły, tym razem Włodarczyk asystowała Szewczuk.

W 60. minucie na 3:0 podwyższyła Włodarczyk po dograniu Kornelii Okoniewskiej. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Kinga Bużan, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym oraz zaledwie 17-letnia Marcelina Preuss po podaniu Klaudii Słowińskiej.

- W dzisiejszym meczu wyszłyśmy bardzo zmotywowane i pewne siebie, zachowując przy tym szacunek do przeciwniczek - mówiła po spotkaniu zdobywczyni dwóch bramek, Julia Włodarczyk. - Był to mecz, w którym zdobyłyśmy bardzo ważne trzy punkty, które będą nas napędzać na najbliższe spotkania. Mimo niełatwych warunków narzuciłyśmy przeciwnikowi swój styl gry, co przełożyło się na zdobycie pierwszej, a potem kolejnych bramek. Do Gdańska wracamy z uśmiechami na twarzach!

Po tym zwycięstwie podopieczne Tomasza Borkowskiego zajmują dziewiąte miejsce w lidze z 14 punktami, do ósmego Sportis KKP tracą jedno "oczko". Ostatni w tabeli ROW Rybnik ma 1 punkt.

Kolejny mecz AP Lotos zagra 1 kwietnia w Gdańsku z liderem tabeli Czarnymi Sosnowiec.

AP Lotos Gdańsk - Rolnik B. Głogówek 5:0 (2:0)

Skład AP Lotos: Kołacz - Szewczuk, Lukach, Okoniewska, Polańska, Włodarczyk, Plotzka, Bida, Salwa, Bużan, Słowińska

1:0 Włodarczyk 6'
2:0 Szewczuk 45'
3:0 Włodarczyk 60'