Obecnie trwa budowa kolejnych metrów ścieżek dedykowanych pieszym i rowerzystom. Wszystkie prace powinny zakończyć się w maju br.
W ramach inwestycji wyremontowane zostaną istniejące tzw. drogi technologiczne, na których pojawi się nawierzchnia z kruszywa łamanego. Będą miały różne szerokości - od 1,5 do 3metrów. Drogi wysokościowo dostosowane będą do istniejącego terenu. Zagospodarowana zostanie też znajdująca się tam polana, gdzie ustawione zostaną elementy małej architektury oraz altany. Dojścia w to miejsce będą ciągami pieszymi o nawierzchni gliniasto-żwirowej z obrzeżem betonowym. W części centralnej polany zaprojektowano plac o promieniu 4metrów i nawierzchni z kostki granitowej, z której zaprojektowano również nawierzchnię wewnątrz altanek oraz dojścia między nimi o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji oczyszczone zostaną też, z mchu i zanieczyszczeń, istniejące na terenie Wroniej Górki murki kamienne.
Na terenie polany rekreacyjnej zaplanowano ustawienie dwóch altan drewnianych krytych gontem bitumicznym ze stołem i dwoma ławkami wewnątrz każdej. Na wspomnianym placu o nawierzchni z kostki granitowej można będzie ustawić np. grille przenośne ogrodowe. Wokół okrągłego placu stoją trzy ławki z oparciami, a za nimi półkoliście ustawiono, w najbardziej nasłonecznionym miejscu cztery leżaki miejskie.
Inwestycję realizuje firma Union Invest Sp. z o.o. Koszt prac to blisko 1,3 mln złotych. Ich zakończenie przewidziano w maju 2022 r.
Teren Wroniej Górki obejmuje powierzchnię blisko 11 hektarów. Jest to teren leśny rozpościerający się pomiędzy cmentarzem Garnizonowym i Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich oraz ul. Giełguda od strony południowej, osiedlem „Focha” i akademikami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego od zachodu, Placem Zebrań Ludowych od wschodu. Od strony południowej otacza on tzw. Kolonię Przybyszewskiego - zgrupowanie domków, w przeważającej większości substandardowych. Na teren Górki prowadzi kilka wejść. Jedno z nich znajduje się od strony ul. Wroniej. Kolejne wejście prowadzi od ul. Giełguda. Na ten teren prowadzą też dojścia z ul. Kopernika (odgrodzone szlabanem), od strony Placu Zebrań Ludowych, a także z ul. Giełguda na wysokości budynku nr 25A.
Część dróg przecinających teren leśny służyła dotąd jako nieformalne dojazdy do domków Kolonii Przybyszewskiego.
Na terenie lasu przeważa tzw. las świeży, w którym dominującym gatunkiem jest dąb i buk. W poszyciu rośnie też bez czarny, śnieguliczka, klon, lipa i dąb. Pozostałą część stanowi tzw. las mieszany świeży, gdzie dominuje sosna, buk i dąb, a w poszyciu rosną: bez czarny, klon, jawor, głog i dąb oraz podlegający ochronie gatunkowej bluszcz pospolity.
To kolejna już inwestycja służąca uporządkowaniu, ale też i uatrakcyjnieniu tego terenu. W 2020 roku wyremontowano charakterystyczne schody w kształcie trapeza, prowadzące w to miejsce od strony ul. Wroniej.
W 2019 roku zamontowano oświetlenie wokół siłowni zewnętrznej i placu zabaw przy Wroniej Górce w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.
Wcześniej, także dzięki środkom z BO, udało się zrealizować wspomnianą siłownię "pod chmurką" (BO 2016) i plac zabaw (BO 2017). Powstały one na terenie mocno zadrzewionym i w sąsiedztwie właśnie lasu komunalnego, nazywanego Wronią Górką.
Na tym gdańskim wzniesieniu, od strony ul. Wroniej, znajduje się ciekawy punkt widokowy. Widać stąd industrialną część Gdańska, w tym tereny stoczniowe i postoczniowe.