Debiut Fundacji Hospicyjnej
To był pierwszy Pchli Targ, w którym uczestniczyła Fundacja Hospicyjna, i którego była też głównym organizatorem. Poza zakupami, na miejscu można było skorzystać z porad specjalistów z Akademii Walki z Rakiem czy dowiedzieć się o działalności samego hospicjum.
Wydarzenie zorganizowano w Parku Zielonym przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie, w pobliżu parkowego placu zabaw.
To, co wyróżniało to wydarzenie od innych tego typu organizowanych w gdańskich dzielnicach, to wolontariusze, którzy rozdawali ulotki, ale też zbierali datki na hospicjum.
Stogi. Mieszkańcy świętowali 109. rocznicę włączenia dzielnicy w granice Gdańska
- Główną ideą sobotniego Pchlego Targu była integracja z mieszkańcami Aniołek. Chcieliśmy się zapoznać. W tej dzielnicy znajduje się Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, jest też i nasza siedziba - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Fundacji Hospicyjnej.
Na stoiskach Fundacji Hospicyjnej można było znaleźć rzeczy od darczyńców, które nie są już potrzebne w placówce, a mogą przydać się mieszkańcom. Były to m.in. książki, zabawki, nowe ubrania, płyty, itp. Dochód z ich sprzedaży przeznaczono na działalność gdańskiego hospicjum.
Pytania do przedstawicieli Akademii Walki z Rakiem
Kto nie planował zakupów, mógł zajrzeć na to wydarzenie z innego powodu. Na miejscu dyżurowali przedstawiciele Akademii Walki z Rakiem, którzy odpowiadali na nurtujące w tym zakresie mieszkańców pytania. Obecni byli też specjaliści zajmujący się Funduszem Dzieci Osieroconych, u których też można było uzyskać informacje.
Głównym organizatorem Pchlego Targu na Aniołkach była Fundacja Hospicyjna, a współorganizatorami: Rada Dzielnicy Aniołki, Klub Sąsiedzki "Aniołkowo" oraz Klub Seniora Bursztynek.