• Start
  • Wiadomości
  • Andrzej Seweryn i Joanna Trzepiecińska rozpoczęli cykl koncertów w Amfiteatrze Orana

Andrzej Seweryn i Joanna Trzepiecińska rozpoczęli cykl koncertów w Amfiteatrze Orana

We wrześniowym programie Amfiteatru Orana znalazły się koncerty, podczas których usłyszymy Annę Guzik, Zbigniewa Zamachowskiego i Nataszę Urbańską oraz spektakl pt. „W szkole wolności” z m.in. Andrzejem Sewerynem i Joanną Trzepiecińską upamiętniający obronę Westerplatte i 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych. Bezpłatne wydarzenia odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 18.
04.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zbigniew Zamachowski
Zbigniew Zamachowski
mat. pras.


Park Oruński. Duża popularność koncertów w amfiteatrze - tym razem zaśpiewał Piotr Polk

Park Oruński to jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku. Dzięki Scenie Muzycznej GAK, stał się od dwóch letnich sezonów miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością i jedynym miejscem w Trójmieście, w którym mieszkańcy darmowo i na świeżym powietrzu mogą posłuchać piosenek aktorskich. 

Koncerty, podczas których wystąpili już na scenie w Amfiteatru Orana, w poprzednich sezonach: Sonia Bohosiewicz, Emilian Kamiński, Stanisława Celińska, Katarzyna Skrzynecka, Anna Dereszowska, Katarzyna Żak, Lech Dyblik, Hanna Śleszyńska, Piotr Polk, Mariusz Drężek oraz Dorota Stalińska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, występy zaplanowano dopiero na wrzesień. 


Więcej: Park Oruński. Hanna Śleszyńska podobała się publiczności, duże brawa od 600 osób

Andrzej Seweryn
Andrzej Seweryn
mat. pras.

 

Program otworzy, 6 września, spektakl ,,W szkole wolności", upamiętniający obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, nawiązujący również do 40. rocznicy porozumień zawartych przez rząd PRL z komitetami strajkowymi w 1980 r. O godz. 18 na scenie amfiteatru pojawią znakomici artyści: Joanna Trzepiecińska (popularna serialowa Alutka z “Rodziny zastępczej”), Andrzej Seweryn, jeden z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia (dziś również dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie), a także wyróżniający się uczestnicy programów “Voice of Poland” (TVP2) i “Must be the music” (Polsat): Patrycja Makowska oraz Piotr Zubek. 

 

Amfiteatr w Parku Oruńskim - spektakle zamiast koncertów w każdą niedzielę wakacji

 

Joanna Trzepiecińska
Joanna Trzepiecińska
mat. pras.

 

W ich interpretacji i oryginalnych aranżacjach - artystom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy - usłyszymy wiersze najwybitniejszych polskich poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ernesta Brylla i Władysława Broniewskiego.

W kolejną niedzielę, 13 września, w amfiteatrze pojawi się: Anna Guzik, znana chociażby z roli Żanety Zięby w serialu “Na wspólnej”. Aktorka zaśpiewa oprócz piosenek innych autorów, swój debiutancki przebój „Nocą wszystko gra”, wydany w sierpniu tego roku. 

20 września gościć będziemy w Gdańsku Zbigniewa Zamachowskiego. Słynny Wołodyjowski z “Ogniem i mieczem” Hoffmana i aktor Krzysztofa Kieślowskiego, na Oruni świętować będzie 40-lecie pracy artystycznej. W jego interpretacji usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy, Piotra Bukartyka, Stinga czy Jermiego Przybory, ale również autorskie utwory artysty. Nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, znanego z plebiscytu radiowej Trójki, pochodzącego z przedstawienia “Zamach na MoCarta”. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista Roman Hudaszek. 

Natasza Urbańska
Natasza Urbańska
mat. pras.

 

Program wrześniowych koncertów zamknie gwiazda Teatru Buffo, aktorka i wokalistka znana z wielu przedstawień tego teatru - Natasza Urbańska.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, bez obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc. Organizatorzy przypominają, że na wydarzeniach obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa.

Rok temu koncerty w Parku Oruńskim, m.in. występ Hanny Śleszyńskiej , wzbudzały ogromne zainteresowanie. Czy tak będzie i w tym sezonie?
Rok temu koncerty w Parku Oruńskim, m.in. występ Hanny Śleszyńskiej , wzbudzały ogromne zainteresowanie. Czy tak będzie i w tym sezonie?
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl


Sylwetki aktorów:

Andrzej Seweryn – aktor teatralny i filmowy, reżyser i dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 r. (obok Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka). Wystąpił w filmach takich jak: Ziemia obiecana (jako Maks Baum), Człowiek z żelaza (kapitan Wirski), Lista Schindlera (Julian Scherner), Ogniem i mieczem (Jeremi Wiśniowiecki) czy Bitwa pod Wiedniem (Jan Andrzej Morsztyn). Zagrał także Zdzisława Beksińskiego w filmie Ostatnia rodzina, za co otrzymał nagrodę Srebrnego Lamparta, Polską Nagrodę Filmową Orzeł, oraz nagrodę za pierwszoplanową rolę męską podczas 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. W 1994 roku otrzymał we Francji Order Sztuki i Literatury, a w 1999 Narodowy Order Zasługi. W 2006 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2008 r. Krzyżem Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, a także piosenkarka. Występuje głównie na deskach warszawskich teatrów, gdzie zagrała m.in Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena Zagraj to jeszcze raz, Sam w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Odniosła także sukces sceniczny rolą Królewny Śnieżki w musicalu o tym samym tytule w reż. Krzysztofa Kolbergera na scenie Teatru Komedia w Warszawie, a także Opery i Operetki w Szczecinie (1999). Bierze udział w programach muzycznych i koncertuje z takimi muzykami jak Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik i Janusz Szrom. Występuje także z własnymi recitalami oraz śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Uznanie publiczności zdobyła w roli „Alutki” Kossoń, żony Jędruli (Tomasz Dedek) w serialu Rodzina zastępcza. Jest laureatką wielu nagród filmowych i telewizyjnych. 

Patrycja Makowska – wokalistka, trenerka wokalna i uczestniczka programu TVP2, The Voice of Poland, gdzie spodobała się Markowi Piekarczykowi i trafiła do jego zespołu. Uczestniczyła także w programie Bitwa na głosy. Drużyna Janusza Panasewicza, w której śpiewała, doszła do samego finału, jednak nie udało im się wygrać. Od lat można uczestniczyć w jej koncertach w Ełckim Centrum Kultury.

Piotr Zubek - wokalista, autor tekstów, aktor. Nagrywał utwory m.in. z Kasią Cerekwicką, Kasią Wilk i Anią Szarmach. W 2018 roku u boku m.in. Kayah, Maryli Rodowicz i zespołu PECTUS nagrał utwór na płytę Niepodległa 1918-2018, której premiera odbyła się na deskach Teatru Wielkiego. W 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego. Krążek powstał przy współpracy z pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią oraz innymi czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Za tę właśnie płytę nagrodzony został Mateuszem Radiowej Trójki w kategorii ,,najlepszy jazzowy debiut roku". Na srebrnym ekranie pojawiał się kilkakrotnie, w programach takich jak Bitwa na głosy, Superdzieciak, Must Be The Music oraz w telewizyjnych koncertach.

Anna Guzik – aktorka serialowa, filmowa i teatralna. Na co dzień występuje w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej Na wielkim ekranie debiutowała rolą Marzeny w filmie Wojciecha Nowaka Krugerandy (2002). Od 2004 odgrywa rolę Żanety Zięby w serialu TVN Na Wspólnej, który zapewnił jej ogólnopolską rozpoznawalność. Oprócz tego wcielała się w serialowe role: Marianny Wyspiańskiej w Bao-Bab, czyli zielono mi (2003), Mirosławy Stolarek, sekretarki w biurze matrymonialnym „Serenada” w Klinice samotnych serc (2005) oraz Heli Trojańskiej w serialu Hela w opałach (2006–2007, 2010–2011). W 2002 nagrodzona została dyplomem Prezydenta Miasta Bielska-Białej za „twórczą i inspirującą pracę na scenie”. Otrzymała też drugą nagrodę w I Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra.  W latach studenckich trenowała piłkę ręczną. Jest brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w tejże dyscyplinie.

Zbigniew Zamachowski – aktor filmowy i teatralny, lektor, piosenkarz, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek. W filmie debiutował w 1981 rolą w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu Syn marnotrawny. Jest laureatem Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za „osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie” oraz Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 1992/1993 przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”. Ponadto zdobył liczne nagrody krajowe, dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. W 2012 zasiadł w jury drugiej edycji programu rozrywkowego TVP2 Bitwa na głosy. Od kwietnia do października 2013 współprowadził piątkowe wydania porannego programu TVP2 Pytanie na śniadanie. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2015), Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2015), Złotym Krzyżem Zasługi (2005) oraz Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury (1996).

Natasza Urbańska - piosenkarka, tancerka, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa oraz prezenterka telewizyjna. Współwłaścicielka domu mody „Muses” Od 1993 jest związana z teatrem muzycznym Studio Buffo, w którym wystąpiła w licznych spektaklach i widowiskach muzycznych. Wydała dwa albumy studyjne: Hity Buffo vol. 1 – Natasza Urbańska (2009) i One (2014). Drugi album promowała singlem „Rolowanie”, który był szeroko krytykowany przez słuchaczy i dziennikarzy. W 1997 zadebiutowała na ekranie niewielką rolą w filmie Sztos. W kolejnych latach zagrała Silene Arbekajte w serialu Fala zbrodni i główną rolę Oli Raniewskiej w filmie 1920 Bitwa warszawska. Laureatka trzech Węży, Wiktora i nagrody Viva! Najpiękniejsi. Równocześnie z działalnością artystyczną, była prowadzącą i uczestniczką wielu telewizyjnych programów rozrywkowych. W 2008 uznana została przez magazyn „Home&Market” za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. W 2009 i 2010 znalazła się na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według magazynu „Forbes”, kolejno na 136. i 74. miejscu. Była finalistką programów rozrywkowych: Jak oni śpiewają (2007) i Taniec z gwiazdami (2009) oraz zwyciężczynią pierwszej edycji SuperSTARcia (2014). Była również trenerką zespołu wokalnego w Bitwie na głosy (2011), prowadzącą trzynastej edycji Tańca z gwiazdami (2011) i programu Make Me Over (2018).

 

TV

Wieczór dla tramwaju widmo