Otwarty IKM - co to jest?
Program Otwarty IKM pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparcie finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. Działa od sześciu lat, a w trakcie pandemii umożliwiał także działania online. IKM zaprasza aktywnych mieszkańców do składania propozycji na działania w sezonie jesienno-zimowym.
Otwarty IKM - jakie działania otrzymają wsparcie?
W aktualnej edycji konkursu można zgłaszać wnioski z pomysłami na działania stacjonarne w siedzibie IKM przy Długim Targu (np. m.in.: warsztaty plastyczne, manualne, ekologiczne, literackie, fotograficzne, spotkania autorskie, wykłady, debaty) lub takie, gdzie część wydarzenia odbywa się w Instytucie, a część w przestrzeni miejskiej, np. gra terenowa, spacer fotograficzny, topograficzny, literacki.
Katalog działań ma charakter otwarty, jedynym ograniczeniem są warunki przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej.
Autorski program IKM i Otwarty IKM
- Zależy nam na otwieraniu instytucji kultury i udostępnianiu naszych zasobów. Z jednej strony jako Instytut Kultury Miejskiej realizujemy nasz autorski program działań i wydarzeń, z drugiej chcemy reagować na inicjatywy i potrzeby mieszkańców - mówi Katarzyna Buczek - koordynatorka programu Otwarty IKM. - Od początku realizacji programu zasady tej współpracy są transparentne i, mam nadzieję, aktywizują nowe osoby chcące realizować z nami swoje pomysły na inicjatywy. Wartością dla organizatorów jest nasze wsparcie merytoryczne. Jako zespół mamy różne kompetencje i doświadczenia, którymi chcemy się dzielić.
Osoby, które chcą skonsultować swoje pomysły i dopytać o szczegóły zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego pod numerem telefonu 798 377 354 lub katarzyna.buczek@ikm.gda.pl w dniach: 5-13 października w godz. 15.00 – 17.00.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 października na stronie Otwartego IKM. Tam znajduje się również regulamin konkursu oraz wzór wniosku.
oprac. IB