Tuż przed pierwszą inauguracyjną sesją, osoby które zdobyły najwięcej głosów w wyborach do Rady Dzielnicy będą musiały złożyć ślubowanie przed przewodniczącym Rady Miasta Gdańska, Bogdanem Oleszkiem. Wszystkim wręczone zostaną też oficjalne zaświadczenia Miejskiej Komisji Wyborczej ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych (to formalna nazwa rad dzielnic). Ślubowanie odbędzie się o godz. 16.30 w Sali Obrad Rady Miasta Gdańska, w Nowym Ratuszu ul. Wały Jagiellońskie 1.
Tuż po tej uroczystości zaplanowano sesję radnych. W trakcie pierwszego posiedzenia wybrane zostanie prezydium, a więc: przewodniczący Rady Dzielnicy, który ma władzę uchwałodawczą, jego zastępca, a także przewodniczący Zarządu Dzielnicy (władza wykonawcza), jego zastępca i, ewentualnie, członkowie zarządu. Ci ostatni wybierani są jednak na wyraźną zgodę większości radnych.
Wybory do Rady Dzielnicy Zaspa – Rozstaje odbyły się 1 października. Wzięło w nich udział 10,8 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania, a więc blisko 1,2 tys. osób. Wśród 22 kandydatów wybrano 15 członków Rady Dzielnicy.
W związku z tym, że frekwencja w wyborach wyniosła mniej niż 14 proc., Rada otrzyma do wykorzystania na rzecz dzielnicy 4 złote na jednego mieszkańca, a więc ponad 50 tys. złotych. Co ważne, większość radnych, z wyjątkiem osób zasiadających w zarządzie, nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia: pracują społecznie na rzecz dzielnicy.
Kto został radnym w dzielnicy Zaspa - Rozstaje?
-
Piotr Skiba
-
Wojciech Rolczyński
-
Zofia Marcinkowska
-
Marcin Makowski
-
Ryszard Balewski
-
Jolanta Gałęziowska – Modzelewska
-
Anna Jakuszyk
-
Małgorzata Cieśniewska
-
Jolanta Gąsiorowska
-
Stanisława Nowińska
-
Halina Moskwa
-
Zbigniew Guziński
-
Roman Sikorowski
-
Włodzimierz Amerski
-
Jakub Puszkarski
Przeczytaj także: