• Start
  • Wiadomości
  • Zamknięcie mostu Siennickiego. Jaka teraz droga dla ruchu samochodów?

Zamknięcie mostu Siennickiego. Jaka teraz droga dla ruchu samochodów?

Zamknięcie i przebudowa Mostu Siennickiego - to wszystko oznacza, że do połowy 2027 roku cały ruch samochodowy na Przeróbkę i Stogi będzie się odbywał przez most wantowy Jana Pawła II. To nie tyle objazd, co alternatywna droga, z której na co dzień korzystają mieszkańcy obu dzielnic. Od piątku wieczór, 10 stycznia, nie będzie innej możliwości dojazdu. Czas podróży będzie zbliżony lub minimalnie dłuższy.  
08.01.2025
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mapka pokazująca trasę przejazdu przez most wantowy
Zamknięcie mostu Siennickiego oznacza, że cały ruch samochodowy na Przeróbkę i Stogi musi korzystać z drugiej, alternatywnej trasy - przez ul. Elbląską, Trasę Sucharskiego i most wantowy Jana Pawła II
UMG

Z jednego mostu na drugi

Z przyczyn technicznych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w piątek 10 stycznia most Siennicki zostanie zamknięty. O godz. 20.00 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy, a o 22.00 - ruch samochodowy, pieszy i rowerowy. Most pozostanie zamknięty aż do zakończenia przebudowy, planowanej do połowy 2027 roku. Kierowcy aut prywatnych i firmowych, a także cała komunikacja miejska będą korzystać z drogi przez nieodległy most wantowy.

Most Siennicki z burzliwą historią - trzeba go zamknąć i zrobić remont

Trasa dla samochodów

Wprowadzenie zakazu ruchu na Moście Siennickim oznacza konieczność zastosowania zmienionej organizacji ruchu. Kierowcy korzystać będą w tym czasie z alternatywnej trasy ulicami: 

Elbląską, Trasą Sucharskiego, mostem wantowym oraz Lenartowicza lub Wosia Budzysza. 

Dla celów obsługi transportowej gdańskiego portu zalecanym objazdem będzie wykorzystanie Trasy Sucharskiego oraz tunelu pod Martwą Wisłą.

TV

Grand Prix Jarmarku Bożonarodzeniowego 2024 przyznane