Jaka jest idea konferencji "Wspólnie dla klimatu"?
Jakie główne wydarzenia zaplanowano?
- Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza (czwartek, 28.09)
- Pomorskie Eko Forum, największa debata środowiskowa na Pomorzu (piątek, 29.09)
- Debata „Głos młodzieży dla klimatu” – debata Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego i Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska (piątek, 29.09)
- Gdańskie Forum Zmian Klimatu – konsultacje społeczne Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Gdańska - warsztaty (piątek, 29.09)
Gdzie jest najlepszy klimat rowerowy w Polsce? Ponownie w Gdańsku
Z wymienionych czterech wydarzeń warto zwrócić na uwagę na Pomorskie Eko Forum, które już od siedmiu lat wyznacza nowe trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska.
Pierwszy dzień konferencji
Pierwszemu dniu konferencji będzie przyświecało hasło: "Wspólnie dla klimatu: rola samorządów w kształtowaniu polityki i strategii".
Zielona transformacja - szanse i ryzyka dla rozwoju gospodarczego,Rola samorządów w kształtowaniu polityk i strategii,Budowanie niezależności energetycznej w samorządach
Udział w wydarzeniu potwierdził Janusz Steinhoff, minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka, ekspert ds. energetyki, ochrony środowiska oraz procesów restrukturyzacji górnictwa.
gospodarka wodnagospodarka odpadami o obiegu zamkniętymzielone przestrzeniezrównoważona mobilnośćefektywność energetyczna
Prawa drzew w mieście zostaną spisane. Ruszyły prace nad Gdańską Kartą dla Drzew
Pierwszego dnia konferencji, 28 września, w partnerstwie z organizacją Pracodawcy Pomorza, zaplanowano również debatę kandydatów z pierwszych miejsc list do Sejmu z okręgu 25 i 26 pt. „Porozmawiajmy o energetyce i klimacie - spotkanie przedwyborcze”. Debatę poprowadzi dr Jarosław Och z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Drugi dzień konferencji
Drugiemu dniu konferencji przyświecać będzie hasło: "Wspólnie dla klimatu: lokalne rozwiązania globalnych problemów".
Park Południowy wzbogacił się o kolejne drzewa i krzewy
Zaplanowano cztery panele, podczas których wygłoszone zostaną prezentacje pokazujące dobre praktyki z zakresu ochrony powietrza, spółdzielni energetycznych, gospodarki odpadami o obiegu zamkniętym (GOZ) a w strefie wystawców zaprezentowane zostaną m.in. projekty naukowe z zakresu ochrony wody i GOZ realizowane w formule działalności badawczo-rozwojowej.
Jak wziąć udział w konferencji "Wszystko dla klimatu"?
Udział w konferencji "Wszystko dla klimatu" - Pomorskim Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza i Pomorskim Eko Forum - jest ogólnodostępny. Należy jednak wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej Pomorskiego Eko Forum, gdzie można można również zapoznać się z programem wydarzenia.
W Pomorskim Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza oraz Pomorskim Eko Forum można uczestniczyć także online. Zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: pef@ekoforum.pomorskie.pl.