• Start
  • Wiadomości
  • Wakacyjny Staż 2024 na ostatniej prostej - nominacje stażowe wręczone

Wakacyjny Staż 2024 na ostatniej prostej - nominacje stażowe wręczone

Dwudziesta druga edycja programu Wakacyjny Staż wkroczyła w końcowy etap. Od lipca do września 2024 roku uczestnicy będą odbywać praktyki w organizacjach, które zgłosiły swój akces do udziału w tegorocznej odsłonie projektu. Podczas uroczystej gali, nominacje do odbycia staży wręczył Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.
18.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać mężczyznę w garniturze, który gratuluje młodej kobiecie ubranej w zielony żakiet, wręczając jej dokument. W tle stoją trzy kobiety ubrane w eleganckie stroje, a na ekranie widnieje napis "wakacyjnystaz.pl" oraz grafika związana z wydarzeniem
Nz. Gala finałowa XXII edycji projektu Wakacyjny Staż, realizowanego od 2003 roku odbyła się we wtorek, 18 czerwca 2024 roku w entrum biznesowym Inkubator STARTER w Gdańsku. W porównaniu z poprzednimi edycjami, w tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń - 970 osób zgłosiło zainteresowanie stażem
fot. Piotr Witmann/gdansk.pl

Gdańsk Miastem Równości także dla biznesu - specjalny program partnerski

We wtorek, 18 czerwca 2024 roku odbyła się gala finałowa XXII edycji projektu Wakacyjny Staż, realizowanego od 2003 roku. W porównaniu z poprzednimi edycjami, w tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń - 970 osób zgłosiło zainteresowanie stażem. Czeka na nich około 200 miejsc z 47 firm, które zaproponowały płatne wakacyjne praktyki. Laureaci otrzymali nominację od przedstawicieli firm, które są fundatorami w tegorocznej edycji Wakacyjnego Stażu. W ciągu wszystkich, 22 edycji w projekcie udział wzięło łącznie 1261 firm, które zaoferowały 5848 miejsc stażowych oraz 20 278 osób zadeklarowało chęć odbycia stażu.

Uniwersytet Gdański o 100 miejsc w górę w światowym rankingu

Piotr Borawski: - "Ponad 20 tysięcy uczestników projektu przez 22 lata"

- Wakacyjny staż to program, który naprawdę napawa mnie i nas jako władze miasta dumą. Ponad 20 tysięcy uczestników projektu przez te 22 lata naprawdę robi wrażenie. Robi wrażenie także liczba ponad tysiąc trzysta firm i instytucji z Gdańska i Trójmiasta, którzy chcą z nami współpracować i oferują miejsca stażowe - mówił Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - To właśnie pokazuje, że jest chęć pracy z młodym pokoleniem, bo w takich ludziach widzą przyszłość swoich biznesów i instytucji. My też musimy uczyć się tego, jakie wy - młode pokolenie, macie oczekiwania na rynku pracy. Nie ukrywam, że bardzo nas to, jako zarządzających, ciekawi i chcemy wchodzić w tego typu dialog. Cieszę się również, że sam urząd, jego jednostki i spółki również w tym uczestniczą i będą korzystać z waszej wiedzy i entuzjazmu. Wszystkim stażystom dziękuję, że w ramach tych staży chcecie również zmieniać nasze miasto. 

W centrum zdjęci stoi mężczyzna w średnim wieku, w garniturze, w ręku trzyma mikrofon
Nz. Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu podkreślił, że Wakacyjny Staż to program, który napawa dumą władze miasta Gdańska. Wrażenie robi liczba ponad tysiąca trzystu firm i instytucji z Gdańska i Trójmiasta, którzy chcą współpracować i oferują miejsca stażowe
fot. Piotr Witmann/gdansk.pl

Wakacyjny Staż 2024 na ostatniej prostej 

Wręczenie nominacji oznacza rozpoczęcie ostatniego etapu tej edycji programu. Do końca września uczestnicy będą odbywać praktyki na stanowiskach wskazanych przez fundatorów. W tym roku do projektu zgłosiło się 47 firm, które ufundowały 200 miejsc na płatnych wakacyjnych praktykach. Jednocześnie zarejestrowano 973 zgłoszenia od osób zainteresowanych podjęciem stażu.

“Taka rozmowa może zmienić życie”. Eksperci finansowi doradzają na targowiskach

Najwięcej, bo aż 40 miejsc stażowych, po raz kolejny ufundowała spółka Gdańskie Wodociągi. Na kolejnych miejscach uplasowały się COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., który zobowiązał się do ufundowania 20 miejsc stażowych, Urząd Miejski w Gdańsku z 10 miejscami oraz INPRO S.A. i Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o., którzy dla studentek i studentów przeznaczyli po 8 miejsc.

Wśród zarejestrowanych uczestników projektu najwięcej jest studentów Politechniki Gdańskiej - 49%, 31% to studenci Uniwersytetu Gdańskiego, a 20% to zgłoszenia studentów z innych uczelni.

Korzyści dla stażystów i fundatorów

Celem projektu jest umożliwienie studentom i absolwentom studiów wyższych zdobycia praktyki zawodowej ułatwiającej znalezienie w przyszłości pierwszej pracy oraz ułatwienie firmom, organizacjom pozarządowym i instytucjom zatrudnienia stażystów w okresie od lipca do września 2024r.

Pierwsza edycja Programu Zielonej Edukacji. Udział wzięło prawie 1000 uczniów i przedszkolaków

Fundatorem Stażu może być firma, organizacja pozarządowa i inna instytucja, które zobowiązuje się do przyjęcia stażystów i wypłaty im wynagrodzenia w minimalnej wysokości określonej w regulaminie, tj. 2.900,-zł brutto za 1 miesiąc stażu.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które są studentami lub absolwentami dziennych, zaocznych, wieczorowych studiów licencjackich, magisterskich, magistersko-inżynierskich lub inżynierskich w Polsce lub za granicą. Absolwent to osoba, która ukończyła studia nie później niż 2 lata przed zgłoszeniem się do udziału w Projekcie „Wakacyjny Staż 2024”.

 



TV

Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty!