Debata o sztuce w mieście "To skomplikowane"

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkanie-debatę o sztuce miejskiej, która odbędzie się w środę, 24 kwietnia, o godzinie 12:00. Spotkanie ma służyć postawieniu pierwszych kroków na drodze do stworzenia rekomendacji dotyczących tworzenia i umiejscawiania sztuki w przestrzeni publicznej. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wstęp wolny.
22.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
proste graffiti przedstawiające ludzi na żółtej metalowej konstrukcji
Inspiracją dla tytułu debaty „To skomplikowane” jest instalacja artystyczna Stika, która znajduje się na terenie Stoczni Cesarskiej
fot. Paweł Jóźwiak / gaps.gda.pl

Festiwal Europejski Poeta Wolności. Tłumy na spotkaniu z Mariuszem Szczygłem w IKM

Spotkanie otwarte dla wszystkich

Organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej i CSW „Łaźnia” otwarte spotkanie, podczas którego odbędą się rozmowy o sztuce w przestrzeni publicznej Gdańska, zostało przewrotnie zatytułowane „To skomplikowane”. 

Inspiracją dla tego tytułu jest instalacja artystyczna Stika, jednego z najbardziej rozpoznawalnych, współczesnych twórców brytyjskiej sceny street-art, która znajduje się na terenie historycznego zespołu budowlanego Stoczni Gdańskiej, w obrębie Stoczni Cesarskiej. 

„To skomplikowane” – może być również określeniem oddającym stan sztuki w przestrzeni publicznej w Gdańsku.

Debata "To skomplikowane" o sztuce w mieście odbędzie się w nowej siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej (Kunszt Wodny, Targ Rakowy 11) w środę, 24 kwietnia, o godzinie 12:00. Czas trwania - około 2,5 godz. Wstęp wolny.

Jaka sztuka w przestrzeni miejskiej?

- Podczas spotkania chcemy rozpocząć dyskusję, zdiagnozować problemy i zaoferować postulaty, które w przyszłości pomogą wypracować nową, mniej “skomplikowaną” ścieżkę dla sztuki w przestrzeni miejskiej - zapraszają organizatorzy. - Liczymy, że w efekcie uda się wypracować konkretne propozycje, które będą mogły stanowić punkt wyjścia dla tworzenia systemowych narzędzi poprawiających jakość, dostępność i proces realizowania sztuki w przestrzeni publicznej. 

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej specjaliści, artyści i osoby zaangażowane w realizowanie twórczych projektów, w krótkich prezentacjach przedstawią własne postulaty dla sztuki w Gdańsku. W części drugiej odbędzie się wspólna debaty na temat postulatów i proponowanych rozwiązań. 

18. All About Freedom Festival odbędzie się jesienią. Zwycięzca konkursu na motyw graficzny

TV

Gdańskie cmentarze na Wszystkich Świętych