Jakie atrakcje na pikniku BO?
Piknik będzie miał rodzinny charakter. Odbędzie się w godzinach 12.00-15.00, w Jarze Wilanowskim w dzielnicy Chełm. Wiele atrakcji przygotowano z myślą o dzieciach, ale i o tym, by mogły uczestniczyć w nich całe rodziny. Będzie m.in.
- dmuchany plac zabaw
- warsztaty kreatywne, w tym tworzenie łapaczy snów i “morza w słoiku”
- warsztaty beauty - stworzenie np. bransoletek, koralików
- zabawy z kolorową chustą, zaplatanie kolorowych warkoczyków, brokatowe tatuaże
- malowanie twarzy, bańki mydlane
- poczęstunek, czyli wata cukrowa, popcorn i grochówka
Wrzosy dla głosujących
W trakcie pikniku przede wszystkim jednak będzie można na miejscu zagłosować na projekty BO 2025. Ustawione będą tam żółte namioty Budżetu Obywatelskiego, w których dyżurować będą konsultanci, którzy w razie potrzeby pomogą w głosowaniu.
Mieszkańcy, którzy zagłosują w trakcie sobotniego wydarzenia otrzymają upominek, kojarzący się z jesienią, wrzos. Liczba roślin będzie ograniczona - obowiązywać będzie zatem zasada: “kto pierwszy, ten lepszy”.
Budżet Obywatelski 2025. Do wydania ponad 21 mln złotych
Strefa dla wnioskodawców
W trakcie sobotniego pikniku będzie można także szczegółowo zapoznać się z niektórymi projektami. Będzie tam bowiem działała strefa wnioskodawców. W tej przestrzeni dyżurować będą z kolei autorzy projektów BO 2025 - wszyscy ci, którzy będą chcieli osobiście zaprezentować swój projekt, pochwalić się nim. Będą mogli poinformować o nim wszystkich obecnych - do ich dyspozycji będą m.in. mikrofony.
Zawody deskorolkowe przełożone na niedzielę!
Ze względu na prognozy pogody, które zapowiadają opady deszczu, zawody deskorolkowe, które miały odbyć się w sobotę w ramach pikniku BO, przełożone zostały na niedzielę, 15 września, w godz. 12 - 18. Chodzi o bezpieczeństwo uczestników tych zawodów - powierzchnia skateparku musi być sucha. Także w niedzielę pojawi się tam punkt konsultacyjny Budżetu Obywatelskiego. Zawody zorganizowane zostaną na terenie skateparku, który powstał w Jarze Wilanowskim dzięki środkom Budżetu Obywatelskiego.
W tym turnieju nie zabraknie dobrej zabawy, ale i atrakcyjnych nagród.
Jar Wilanowski już pełen skateboardzistów
Zagłosuj poprzez stronę Gdansk.pl
Ci, którzy chcą wcześniej oddać swój głos na projekty BO, mogą zrobić to TUTAJ.
Na listy do głosowania trafiły dokładnie 394 projekty: 354 dzielnicowe i 40 ogólnomiejskich.
- Ogólnomiejskie to 27 projektów regularnego Budżetu Obywatelskiego oraz 13 projektów Zielonego BO.
- Dzielnicowe to z kolei 254 projektów regularnego BO i 100 Zielonego BO.
W głosowaniu na propozycje Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, w tym dzieci i młodzież. Mogą to być osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadacze Karty Mieszkańca.
Do wykorzystania w przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim jest dokładnie 21 526 022 złotych.
- W tym na projekty dzielnicowe przeznaczono 17 388 171 złotych, a na projekty dzielnicowe Zielonego Budżetu Obywatelskiego - 3 718 649 złotych.
- Na projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które mogą służyć mieszkańcom co najmniej kilku dzielnic, przewidziano 4 137 851 złotych, w tym projekty ogólnomiejskie Zielonego Budżetu Obywatelskiego - 1 304 922 złotych.