Premiera filmu animowanego „Rock Bottom”

Gdański Fundusz Filmowy, Instytut Kultury Miejskiej oraz studio animacji GS Animation zapraszają na uroczystą premierę filmu „Rock Bottom” w reżyserii Marii Trénor i Zbigniewa Czapli, w piątek, 9 sierpnia. Projekcję w nowej siedzibie IKM w Kunszcie Wodnym poprzedzi spotkanie z twórcami. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
06.08.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Obraz przedstawia grupę ludzi zgromadzonych wokół nieprzytomnej osoby leżącej na chodniku przed sklepem muzycznym, którego neonowy napis głosi RECORD. W tle widać nocną scenerię z kolorowym oświetleniem, graffiti na ścianach i śmieciami na ulicy, co nadaje całości miejski i dramatyczny klimat
„Rock Bottom” w reżyserii Marii Trénor i Zbigniewa Czapli to przejmująca animacja o muzyce, miłości i nadziei
mat. prasowe

Czytaj także: II nabór w Gdańskim Funduszu Zakupu Wydawnictw 2024 rozstrzygnięty. Jakie tytuły trafią do bibliotek?

Produkcja „Rock Bottom” w reżyserii Marii Trenor i Zbigniewa Czapli została nagrodzona w 2. edycji konkursu Gdańskiego Funduszu Filmowego, wspierającego produkcje filmowe, które są powiązane z Gdańskiem - zarówno tematycznie, jak i poprzez zaangażowanie lokalnych twórców i przedsiębiorców.

To pełnometrażowa animacja, oparta na albumie brytyjskiego muzyka Roberta Wyatta, przedstawiająca poruszającą historię miłosną młodej pary artystów. Film ukazuje transformacje społeczne i polityczne lat 70. – czasów, kiedy młodzi ludzie kwestionowali konserwatywne wartości i szukali nowej tożsamości. Zanurzeni w twórczym wirze posthipisowskiej kultury bohaterowie przechodzą oniryczną podróż pełną muzyki, narkotyków i osobistych dramatów.

Dalszy ciąg artykułu pod Kalendarzem Wydarzeń
Obraz przedstawia mężczyznę śpiewającego do mikrofonu, mającego na sobie słuchawki i wyrażającego intensywne emocje. Tło jest w odcieniach zieleni i pomarańczu, z widocznymi drewnianymi panelami i kablami, co nadaje scenie kameralny, studyjny klimat
Za animacje odpowiada gdańskie studio GS Animation
mat. prasowe

Gdański Fundusz Filmowy, który wspiera lokalną branżę audiowizualną od 2022 roku, jest jednym z koproducentów filmu. Za produkcję odpowiedzialne jest gdańskie studio GS Animation, znane z takich projektów, jak „Basia”, „Mami Fatale” czy „Grand Banda”.

Premiera produkcji odbędzie się w piątek, 9 sierpnia, o godzinie 19:00 w kinie Instytutu Kultury Miejskiej. Będzie to także okazja do spotkania z twórcami, którzy przed projekcją opowiedzą o filmie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Projekcja odbywa się w ramach współpracy Gdańskiego Funduszu Filmowego z Octopus Film Festiwal.

Czytaj także: 28. międzynarodowy Festiwal Szekspirowski za nami. Oto najwięksi zwycięzcy

TV

Video Player is loading.
Reklama
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
1x
    Uczniowie w technicznym maratonie