W Oddziale Etnografii MNG czują już świąteczny nastrój. W weekend kiermasz

Wielkanocny Etnokiermasz odbędzie się w weekend 23 i 24 marca 2024, w godz. 10 do 15, w ogrodzie Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Znajdziemy tu mnóstwo świątecznych dekoracji i upominków. W wiosennej atmosferze swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi i rękodzielnicy.
22.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pisanki - jajka pomalowane na różne kolory i wzroki
W najbliższy weekend, 23 i 24 marca 2024 r., w Oddziale Etnografii MNG będą pisanki, kraszanki i malowanki. A w Niedzielę Palmową (24 marca) także miody z kaszubskiej pasieki Bargańskich oraz wielkanocne przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Paczewo
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Amberif Spring 2024. Wielkie święto branży bursztynniczej i jubilerskiej od czwartku

Jeśli obdarowujecie się na Wielkanoc, to na kiermaszu sztuki rękodzielniczej znajdziecie mnóstwo pięknych wyrobów.

- Rzeźby ludowe, hafty regionalne ze świątecznymi motywami, wyroby koronkarskie, wiklinowe koszyki, barwne, bibułkowe kwiaty, ceramikę użytkową i dekoracyjną z wielkanocnymi motywami, a także zabawki, świąteczne stroiki i zawieszki z tkanin, filcu i surowców naturalnych, bursztynową biżuterię oraz pisanki, kraszanki, malowanki… - zapowiadają organizatorzy.

A w Niedzielę Palmową (24 marca) także miody z kaszubskiej pasieki państwa Bargańskich oraz wielkanocne przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Paczewo.

Wszystkie niespodzianki znajdziecie w ogrodzie Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, ul. Cystersów 19 w parku Oliwskim.

Przeczytaj - "Schronienia. Eseje na czas kryzysu”

Podczas wizyty w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku warto zatrzymać się przy niezwykłej książce. Nie jest przeznaczona do sprzedaży, można ją przeczytać podczas wizyty w Oddziale Etnografii lub w formie darmowego ebooka: pdf w j. polskim oraz pdf w j. angielskim .

Antologia nosi tytuł "Schronienia. Eseje na czas kryzysu | Shelters. Essays for a Time of Crisis" i zawiera 12 artykułów o życiu w dobie zmian klimatycznych, społecznych i kulturowych, które napisało 16 autorów z pięciu krajów - Norwegii, Islandii, Polski, Kanady i Wielkiej Brytanii. Książkę otwiera tekst Ilony Wiśniewskiej - reportażystki, fotografki i autorki książek o życiu na dalekiej Północy. Jej autorstwa jest także zdjęcie na przedniej okładce.  

Wydaną po polsku i po angielsku monografię zredagowali Sebastian Jakub Konefał, Anna Ratajczak-Krajka i Paweł Sitkiewicz.

Książka powstała w ramach międzynarodowego projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, realizowanego przez Oddział Etnografii Muzeum Narodowe w Gdańsku. Honorowy Patronat nad publikacją objęła Ambasada Republiki Islandii w Polsce.

TV

Dolne Miasto rozświetla już dzielnicowa choinka