Biblioteka Lawendowa jest 32 filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Czytelnicy, którzy korzystać będą z tego miejsca, mają do dyspozycji 140-metrową przestrzeń, która podzielona została na dwie części.
- W pierwszej sali mamy dostęp do prasy i kawy. Gdyby ktoś chciał się zrelaksować czytając prasę, może zamówić sobie kawę - wyjaśnia Dagmara Gulecka-Hura, kierownik Biblioteki Lawendowej. - W drugim pomieszczeniu mamy siedziska, fotele, telewizor mobilny, tablicę magnetyczną. Mamy nadzieję, że młodzież się u nas zaadaptuje i będzie chętnie nas odwiedzać.
W księgozbiorze nowej biblioteki na początek znalazło się 7 tys. tytułów, w tym wiele nowości wydawniczych. Do dyspozycji czytelników jest też blisko 700 audiobooków. W Bibliotece Lawendowej będzie dostępna również usługa Legimi – czyli bezpłatny dostęp do książek w formie ebooków.
- Jest to przestrzeń, która przede wszystkim nastawiona jest na młodzież i dzieci, które przebywają po sąsiedzku, czyli w Szkole Podstawowej nr 6 - mówi Marcin Haftkowski, kierownik Działu Promocji, Marketingu i Public Relations w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. - Dzięki wyposażeniu placówki w odpowiedni sprzęt, młodzież będzie mogła zaangażować się m.in. w tworzenie podcastów, czyli krótkich wypowiedzi dźwiękowych lub filmowych. Ta biblioteka to też przestrzeń, która otwarta jest na mieszkańców tej dzielnicy, ponieważ filia ta została otwarta w okolicy, w której do tej pory biblioteka nie funkcjonowała.
ZOBACZ WNĘTRZA BIBLIOTEKI LAWENDOWEJ NA FILMIE:
W dniu otwarcia, czyli w piątek, 31 stycznia, biblioteka będzie czynna dla czytelników od godz. 15.00.
Godziny otwarcia Biblioteki Lawendowej:
Poniedziałek: 9.00 - 19.00
Wtorek: 9.00 - 19.00
Środa: 9.00 - 15.00
Czwartek: 9.00 - 19.00
Piątek: 9.00 - 19.00
Sobota: 9.00 - 15.00
Niedziela: nieczynne
Z okazji otwarcia nowej biblioteki, w sobotę 1 lutego, zaplanowano dla czytelników warsztaty i niespodzianki
PROGRAM
10.30 - 1200 „Worek opowieści” - warsztat, podczas którego ćwiczone będą kreatywność i wyobraźnia. Tytułowy worek jest pełen różności, które zainspirują uczestników do stworzenia niepowtarzalnej opowieści. Warsztat będzie bazował na metodach teatru improwizacji. Prowadzenie - Małgorzata Tremiszewska z grupy ImproBaja.
Warsztat dla dzieci i rodziców.
I grupa 10:30-11:15
II grupa 11:15- 12:00
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221
12:15 – 13:45 Warsztat tworzenia eko kosmetyków – musujące kule do kąpieli - podczas kąpieli olejki eteryczne zawarte w kuli pomogą się zrelaksować, a zawarte w niej oleje roślinne odżywią skórę. Uczestnicy będą dekorować kule suszem kwiatowym i czekoladową posypką. Każda kula zostanie zapakowana w ozdobny papier. Będziemy pracować na naturalnych surowcach kosmetycznych.
Warsztat zostanie poprzedzony częścią teoretyczną dotyczącą m.in. jak czytać etykiety kosmetyków.
Warsztat dedykowany dorosłym.
I grupa 12:15-13:00
II grupa 13:00- 13:45
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221
14:00 Warsztaty z Lego Mindstorms EV3 – warsztaty z robotyki. Zajęcia LEGO edukują w zakresie nauk ścisłych, jak matematyka, fizyka oraz programowanie - i choć mogą się one wydawać trudne, unikatowy program warsztatów sprawia, że dzieci rozumieją wszystko w mig! W trakcie różnorodnych zajęć rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, zdolności manualne oraz umiejętności pracy w grupie. LEGO Mindstorms EV3 dla dzieci to po prostu sama frajda.
Warsztaty poprowadzą specjaliści z firmy Pan Robot.
Warsztat dla młodzieży w wieku od 11 do 15 lat.
Czas trwania 90 minut.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221.
Czytaj także:
Biblioteka w Brzeźnie w nowej odsłonie. Zobacz, jak wygląda po remoncie
Biblioteka Kolonia przy ul. Manifestu Połanieckiego - poznaj jej nowe oblicze